"Operacja Hrubieszów" na Ukrainie

  • 09.01.2018, 11:23
  • par
"Operacja Hrubieszów" na Ukrainie
Na Ukrainie jest realizowany film "Operacja Hrubieszów" o wspólnej akcji żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego i bojowników UPA.

Jedną z kluczowych scen tego filmu będzie wspólny atak żołnierzy WiN i strzelców UPA na siedzibę bezpieki i sowiecki garnizon w Hrubieszowie. Twórcy filmu usiłują dowieść, że żołnierzy AK i bojowników UPA wiązało prawdziwe braterstwo broni. W październiku tego roku film trafi na ekrany kin na Ukrainie.

Co o filmie "Operacja Hrubieszów" mówią jego ukraińscy twórcy, przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
obywatel
obywatel 10.01.2018, 23:14
POSEL SLAWOMIR ZAWISLAK NA PEWNO ZAPROTESTUJE. WIERZYMY W PANA BO PAN ZAWSZE BRONI PRAWDY. POTRZEBNA JEST KONFERENCJA I LIST PROTESTACYJNY.
Dur
Dur 25.01.2018, 12:25
Jasne on nic nie robi tylko ludziom pomaga...
miks
miks 10.01.2018, 19:19
To nie było żadne braterstwo broni tylko zawieszenie broni na czas przeprowadzenia akcji . Jak wiemy z historii akcja ta była przeprowadzona dość nieudolnie do tego stopnia że nie ma czym się chwalić i nigdy więcej nie powtórzono takich działań . Nie wiem jak z epizodu chcą nakręcić film ?
jp3
jp3 10.01.2018, 17:01
nie było żadnych bojowników... to byli bANDYCI z upa
kresowy lechita
kresowy lechita 10.01.2018, 15:28
To ci sami towarzysze broni co wymordowali Tarnoszyn ! Bojownicy z upa czy mordercy?! Nie wiem jak Polacy mogli pójść na ten układ ? Hańba i wstyd dla polskiego podziemia!
oun
oun 25.07.2018, 22:39
Ci sami co mordowali polaków od 39 wspólnie z niemcami hahaha. Teraz są bohaterami.
kresowiak
kresowiak 10.01.2018, 14:15
UKRAINIEC NIGDY NIE JEST MOIM BRATEM !!!!

p.s


dlaczego nic nie powstaje podobnego/zwiaza ego z wegierskim narodem ? chcecie na sile zrobic pojednanie, ktorego nigdy nie bylo - nie ma - i nie bedzie. Ludzie myslecie samodzielnie, a nie to co kaze Wam brukowiec czy inna propagadna medialna.
jj
jj 10.01.2018, 13:49
Tylko,że dowódca WiN odesłał przed akcją żołnierzy z kresów wschodnich bo wiedział ,że nie odpuszcza upowcom i wyślą ich do krainy wiecznych łowów w
Coś wam sie w głowach poprzewracało.
Coś wam sie w głowach poprzewracało. 09.01.2018, 22:23


"Za pierwszą masową zbrodnię na polskiej ludności Wołynia uznaje się napad UPA we wsi Parośla I w powiacie sarneńskim. Do zbrodni doszło 9 lutego 1943 roku, a w jej wyniku śmierć poniosło ok. 150 Polaków. Mordu dokonał oddział (sotnia) UPA pod rozkazami Hryhorija Perehijniaka "Dowbeszki-Korobki". "
jasiek