Tereszpol: Bezpieczna gmina – finał

  • 10.01.2018, 08:00
  • Leszek Wójtowicz
Tereszpol: Bezpieczna gmina – finał
W Tereszpolu odbyła się pod koniec ub. roku gala podsumowująca projekt "Bezpieczna Gmina Tereszpol". Laureaci konkursów plastycznego i fotograficznego otrzymali nagrody.

Całkowita wartość projektu to ponad 125 tys. zł, ale Tereszpol – jako jedyna gmina z powiatu biłgorajskiego – otrzymał na jego realizację z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji ponad 95 tys. zł dofinansowania.

Głównym celem było stworzenie i pokazanie ciekawych możliwości spędzenia wolnego czasu przez całe rodziny. W ramach projektu, który trwał od października do grudnia ub. roku, zorganizowane zostały m.in. warsztaty z wykorzystaniem długopisu 3D, warsztaty fotograficzne, a także konkursy, wyjazdy poznawcze do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie, spotkania ze strażą pożarną, policją i zespołem ratownictwa medycznego. Podczas wycieczki do Warszawy uczniowie zwiedzali stolicę i zapoznali się z ofertą Centrum Nauki Kopernik.

Dodatkowo w ramach zadania zakupiono projektor multimedialny, profesjonalny aparat fotograficzny, zestawy długopisów 3D, a także zestaw do monitoringu, który zostanie zainstalowany na miejscowym stadionie sportowym.

Jak podkreślił podczas spotkania podsumowującego projekt wójt gm. Tereszpol Jacek Pawluk, jego realizacja była możliwa dzięki zaangażowaniu wielu osób oraz instytucji. Podczas gali rozstrzygnięto dwa konkursy ogłoszone w ramach przytaczanego projektu.

Więcej w e-wydaniu i papierowym wydaniu Kroniki Tygodnia.

Leszek Wójtowicz
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe