Zosin: Ukrainiec chciał przemycić do Polski 1,5 kg bursztynu. Nie wyszło

  • 05.01.2018, 19:20 (aktualizacja 05.01.2018, 20:02)
  • ak
Zosin: Ukrainiec chciał przemycić do Polski 1,5 kg bursztynu. Nie wyszło Fot. Archiwum Izby Administracji Skarbowej w Lublinie
To pierwszy taki przypadek przemytu w tym roku w Zosinie. Celnicy z tego przejścia granicznego przejęli 1,5 kg nielegalnie wwożonego do naszego kraju bursztynu.

W czwartek na granicę w Zosinie wjechał chrysler na polskich numerach rejestracyjnych. Funkcjonariusze celni zdecydowali, że skierują samochód do szczegółowej kontroli. I mieli nosa, bo udaremnili przemyt.

W podszybiu samochodu znaleźli nieobrobione kamienie jantaru. Wartość 1,5 kg bursztynu oszacowano na ok. 5 tys. zł.

Do próby przemytu przyznał się 48-letni obywatel Ukrainy. Na poczet grożącej cudzoziemcowi grzywny zajęto tysiąc złotych. Dalsze postępowanie w sprawie prowadzi zamojska delegatura Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe