Zamość: Prawnicy radzą za darmo. Dyżury w MCPR

  • 06.01.2018, 06:32 (aktualizacja 06.01.2018, 07:24)
  • ak
Zamość: Prawnicy radzą za darmo. Dyżury w MCPR Fot. pixabay.com
W tym roku, podobnie jak w poprzednim, mieszkańcy Zamościa mogą korzystać z bezpłatnej pomocy prawnej. Usługi są świadczone w siedzibie Miejskiego Centrum Pomocy Rodzinie.

Punkt Specjalistycznego Poradnictwa Rodzinnego MCPR działa przy ul. Lwowskiej 57 (parter - pok. nr 6).  Radcy prawni dyżurują tam i służą pomocą w poniedziałki, środy i piątki w godz. 8-12. Telefon kontaktowy: 84 677 56 48, 84 677 56 30

Osoby uprawnione do skorzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej to młodzież do 26. roku życia, osoby posiadające ważną Kartę Dużej Rodziny, seniorzy po ukończeniu 65 lat, kobiety w ciąży, osoby fizyczne, którym w okresie roku poprzedzającego zostało przyznane świadczenie z pomocy społecznej na podstawie ustawy o pomocy społecznej, kombatanci, weterani, a także zagrożeni lub poszkodowani katastrofą naturalną, klęską żywiołową lub awarią techniczną.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tak być powinno
Tak być powinno 07.01.2018, 15:01
Katalog osób uprawnionych do skorzystania jest zbyt wąski. Dostęp do takiej pomocy powinni mieć co najmniej jeszcze bezrobotni i osoby które chcą skorzystać z zakresu dotyczącego prawa pracy i ubezpieczeń społecznych.
Jan
Jan 07.01.2018, 14:57
Czy taka "pomoc prawna" ma sens? Przecież nikt tam nie przychodzi, bo osoby którym ona przysługuje są zwyczajnie nieporadne życiowo, a taki prawnik nie może nawet pomóc w sporządzeniu pisma. Zresztą już 2 razy spotkałem się z opinią, gdzie nie dość, że za tą "pomoc" biorą pieniądze, to zapraszają do kancelarii żeby napisać jakieś pismo czy coś. Robią sobie zwykłą reklamę za którą jeszcze im płacą, a do tego przyciągają sobie klientów.

Pozostałe