Lipolifting – na walkę ze starzeniem

  • 2.01.2018, 06:38
  • wd
Lipolifting – na walkę ze starzeniem
W walce z grawitacją coraz częściej wykorzystuje się własny tłuszcz... Na czym polega innowacyjna metoda niwelowania skutków starzenia, czyli lipolifting i jakie efekty przynosi, zapytaliśmy doktora Marka Nowosieleckiego, specjalistę chirurgii ogólnej oraz medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej.

Wraz z wiekiem poddawani jesteśmy procesowi naturalnego zaniku tkanki tłuszczowej. Starzejąca się skóra traci odpowiednie wypełnienie, sprężystość i elastyczność, którym zawdzięczamy młodzieńczy wygląd. Coraz głośniej mówi się, że w walce z tymi zmianami można wykorzystać własny tłuszcz. Czy to prawda?

– Tak, transfery tłuszczowe można wykorzystywać do modelowania sylwetki poprzez zmianę proporcji. Pacjent pozbywa się wówczas niechcianej tkanki tłuszczowej i jednocześnie uzyskuje wymodelowane miejsce na ciele czy twarzy, któremu wcześniej brakowało objętości. Lipolifting, bo tak nazywa się zabieg, o którym mówimy, to innowacyjna metoda walki ze starzeniem, która stanowi rozwiązanie zarówno dla osób, które chcą odmłodzić swoje ciało, jak i wypełnić miejsca z niedostateczną ilością tłuszczu. Przeszczep tkanki tłuszczowej ma wiele zastosowań, które pomagają nam w walce z naszymi niedoskonałościami. Pobrany z własnego ciała tłuszcz może wypełnić głębokie zmarszczki, przywrócić jędrność skórze, wymodelować ciało, opadające policzki, wypełnić i przebudować rozstępy zanikowe, skorygować grzbiety rąk, wyleczyć blizny i owrzodzenia podudzi czy wreszcie uzupełnić ubytek tkanki po wypadkach i zabiegach chirurgicznych.

Czy są jakieś przeciwwskazania?

– Tak. Jak to najczęściej bywa przeciwwskazaniem jest ciąża i karmienie piersią, przewlekłe infekcje, zaburzenia krzepliwości krwi, problemy z wątrobą i nerkami, choroby autoimmunologiczne. Ze względu na bezpieczeństwo pacjentów przed powzięciem decyzji o wykonaniu zabiegu szczegółowo omawiam z moimi pacjentami ich stan zdrowia.

Ludziom zwykle towarzyszy strach przed zabiegiem. Czy jest się czego obawiać?

– Zastosowanie tkanki tłuszczowej pacjenta podczas zabiegu czyni lipolifting maksymalnie bezpiecznym: eliminujemy wówczas ryzyko reakcji alergicznej czy komplikacji związanych z wypełnieniem. Atutem tej metody niwelowania skutków starzenia jest też szybki czas rekonwalescencji pozabiegowej, bo zasinienie czy obrzęk utrzymują się tylko kilka dni, a efekty są zazwyczaj widoczne już po dwóch dniach. Ryzyko powikłań też jest bardzo niewielkie, nie występują blizny. A przeszczepiony tłuszcz pozostaje w tkankach do końca życia.  

Doktorze, jak przebiega zabieg?

–  Lipolifting wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Zakres lipoliftingu jest indywidualnie ustalany z lekarzem. Określamy najlepsze miejsce, skąd należy pobrać tkankę tłuszczową do wypełnienia, po czym możliwe jest jej umiejscowienie w interesującym nas obszarze. Przeszczep tłuszczu pozwala na osiągnięcie tak dobrych efektów, ponieważ tkanka tłuszczowa naturalnie wiąże się pod skórą, co daje pacjentom długotrwałe rezultaty zabiegu. Jego przebieg wygląda następująco: po przygotowaniu pacjenta rozpoczynamy pozyskiwanie tłuszczu bogatego w komórki macierzyste poprzez wprowadzenie cienkiej kaniuli przez niewielkie nacięcie bocznych stron powłok brzucha (ok. 3 mm) lub innych miejsc z nadmiarem tłuszczu. Jest on natychmiast gotowy do przeszczepu. Ten wykonujemy przy pomocy precyzyjnych narzędzi – wstrzykujemy tłuszcz w miejsca, które pacjent chciałby odmłodzić lub wypełnić. Zabieg wszczepienia własnego tłuszczu trwa około godziny.

Jaki jest efekt takiego zabiegu?

– Moi pacjenci są zawsze usatysfakcjonowani z efektu zabiegu, bo spełnia on zamierzenia. Każdy może przyjść do chirurga z innym problemem: może chcieć za pomocą lipoliftingu ujędrnić biust czy pośladki, może chcieć przywrócić napięcie skórze brzucha czy innemu miejscu na ciele. I ja jako lekarz dokładam wszelkich starań, żeby po wykluczeniu przeciwwskazań (także tych psychicznych) spełnić oczekiwania pacjenta. Po zabiegu ciało staje się jędrne i wygląda naturalnie. Dodatkowo skóra znów jest napięta, nawilżona, a okolice poddane zabiegowi wyglądają młodziej.

Na jak długo przeszczep tkanki tłuszczowej wystarcza?

– Jego trwałość zależy od indywidualnych cech człowieka i jakości wprowadzonej tkanki tłuszczowej. Dobrej klasy urządzenia pozwalają nam uzyskać wysokiej jakości tkankę, która w około 90-95% zostaje przyjęta przez organizm. Nie ulega ona zanikowi do końca życia. Zapewnia to spektakularną i naturalnie wyglądającą zmianę kształtu, objętości i jakości skóry leczonego obszaru ciała.

 Wywiad powstał przy współpracy z firmą:

Centrum Medycyny Estetycznej NOWOSIELECCY.pl

Zamość, ul. Ludowa 11, tel. 609 593 412

www.nowosieleccy.pl

wd
Podziel się:
  • TAGI:


Pozostałe