Hrubieszów: Miasto wyda ponad 70 mln zł. Jest budżet na 2018 rok

  • 01.01.2018, 12:00
  • ak
Hrubieszów: Miasto wyda ponad 70 mln zł. Jest budżet na 2018 rok Fot. pixabay.com
W ostatni piątek 2017 roku (29 grudnia) radni Hrubieszowa przyjęli budżet na 2018 rok. Wydatki sięgną 70 mln 927 tysięcy. Dochody będą nieco niższe. Wyniosą 69 milionów 727 tysięcy złotych. Sporo pieniędzy pójdzie na inwestycje.

W przyjętej przed kilkoma dniami uchwale budżetowej hrubieszowscy radni zapisali ponad 12 mln zł na inwestycje. Pieniądze te będą wykorzystane m.in. na budowę dróg i chodników, organizację terenów rekreacyjno-sportowych oraz montaż instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii. Władze miasta zakładają również, że uda im się zdobyć dotacje z Unii Europejskiej.

Najkosztowniejsze z zaplanowanych zadań to zakup i montaż OZE. W budżecie zarezerwowano na ten cel ponad 4,2 mln zł. Dzięki temu w Hrubieszowie przybędą 253 instalacje, w tym solary, panele fotowoltaiczne i pompy ciepła.

W planach jest również inwestycja w kompleks boisk i obiektów lekkoatletycznych przy Szkole Podstawowej nr 3. Zabezpieczono na ten cel 1,5 miliona złotych, z czego ponad 30 procent to pieniądze z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. 

Podobną kwotę rada zaplanowała na dalszą realizację "Modelowej rewitalizacji miasta", a kolejny 1 milion na część zadań, ujętych w projekcie, złożonym do Programu Współpracy Transgranicznej Polska - Białoruś - Ukraina.

W przyszłym roku w Hrubieszowie powstanie również 9 nowych miejsc rekreacyjnych, np. place zabaw i siłownie zewnętrzne. Ma to kosztować 950 tys. zł, a część kosztów miasto zamierza sfinansować ze środków unijnych.

Co się zmieni na drogach? Władze Hrubieszowa planują budowę ul. Dębowej w osiedlu Zielone, ronda na skrzyżowaniu ulic Kolejowej i Basaja oraz drogi z chodnikiem i oświetleniem do nowych budynków socjalnych przy ul. Gródeckiej. 

W przyszłorocznym planie finansowym są też pieniądze na docieplenie kilku budynków komunalnych i dokumentację sieci ciepłowniczej. 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
józio
józio 02.01.2018, 12:42
taki burmistrz , to dla hrubieszowa skarb,czynny o każdej porze i w każdy dzieńi rozwija miasto,otwarty

Pozostałe