Zamość: Nowoczesna afera herbowa

  • 04.10.2016, 06:56
  • mk/www.kronikatygodnia.pl/ dołącz do nas na fb!
Zamość: Nowoczesna afera herbowa
Na ostatniej sesji Rady Miasta (26 września) zamojscy radni podjęli uchwałę w sprawie zasad używania herbu Zamościa. "Za" głosowało 12 radnych, przeciw było 10 (m.in. znaczna część radnych PiS). Nie obyło się bez burzliwych dyskusji i zarzutów, że odbiera się mieszkańcom prawo do korzystania z herbu.

Na wiadomość o wprowadzeniu takich regulacji część osób zareagowała oburzeniem. Mowa raczej o działaczach politycznych, bo pytani o sprawę uchwały "herbowej" handlowcy i mieszkańcy "coś tam słyszeli", ale "nie przywiązują do tego większej uwagi". 

 – Chyba nie robi nam to większej różnicy – mówi pani Patrycja, która sprzedaje pamiątki na starówce. – Jak trzeba, to złożymy wniosek, chociaż to raczej problem producentów takich wyrobów, my dostajemy gotowy produkt.

Dla mieszkańców i producentów

Wizerunek herbu Zamościa na opakowaniach cukierków umieszcza np. firma Geomax.

 – Od dłuższego czasu wykorzystujemy powierzchnię opakowań do promocji najpiękniejszych miejsc naszego kraju – tłumaczy Stanisława Stateczna z firmy Geomax produkującej m.in. zamojskie krówki. – Wszystkie umieszczone na nich elementy (teksty, zdjęcia, herby...) znalazły się tam za zgodą ich autorów, organów zarządzających lub powstały według naszego projektu z materiałów własnych albo ogólnodostępnych. Opakowania są staranne, estetyczne i w żaden sposób nie ujmują wizerunkowi miasta, a wręcz przeciwnie. Klienci z dumą wręczają je jako upominki, wywożą za granicę lub obdarowują swoich gości np. konferencyjnych, weselnych. Z poszanowaniem wprowadzonej uchwały oczywiście złożymy wniosek o posługiwanie się herbem miasta Zamość. Jeśli zgody nie dostaniemy, po prostu usuniemy herb z naszych opakowań.

Skąd wzięło się całe zamieszanie wokół herbu Zamościa, dowiesz się z papierowego wydania "Kroniki Tygodnia".

mk/www.kronikatygodnia.pl/ dołącz do nas na fb!

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe