Hrubieszów: Wagony same nie pojadą. Problemy z pociągiem do Wrocławia

  • 02.01.2018, 06:00
  • Mariusz Parol
Hrubieszów: Wagony same nie pojadą. Problemy z pociągiem do Wrocławia
Pasażerowie pociągu Wrocław – Zamość – Hrubieszów zamiast dojechać do tych miast pociągiem, skazani byli na autobusową komunikację zastępczą. 20 grudnia podczas konferencji zorganizowanej w Hrubieszowie wiceprezes Intercity Jarosław Oniszczuk zapewniał, że spółka dołoży wszelkich starań, aby uruchomione w grudniu połączenie kolejowe funkcjonowało już bez zakłóceń.

10 grudnia ubiegłego roku Hrubieszów po dwunastu latach odzyskał kolejowe połączenie z południową i zachodnią Polską. W tym dniu spółka PKP Intercity uruchomiła połączenie kolejowe pomiędzy Hrubieszowem i Wrocławiem, a nawet z Jelenią Górą oraz Szczecinem. Radość z tego powodu trwała jednak krótko. Już w pierwszych dniach funkcjonowania tego połączenia pasażerowie byli narażeni na spore kłopoty w podróży. Były one spowodowane tym, że przewoźnik nie zapewnił lokomotyw spalinowych, które ciągnęłyby wagony osobowe z Rzeszowa do Hrubieszowa i z powrotem. Wolontariusze z grupy "Pociągiem do Hrubieszowa" monitorują kursowanie tych pociągów, począwszy od 10 grudnia zeszłego roku.

 

Kilka razy z rzędu

 – Z naszego rozeznania wynika, że kilka dni pod rząd były problemy z połączeniem kolejowym pomiędzy Rzeszowem i Hrubieszowem. 12, 13, 14 i 18 grudnia odwołano pociągi i zastąpiono je autobusami. Przez 4 dni nie było również połączenia kolejowego z Hrubieszowa do Rzeszowa. Zamiast pociągu była autobusowa komunikacja zastępcza – dowiedzieliśmy się od wolontariuszy z grupy "Pociągiem do Hrubieszowa". – Można zrozumieć, że w wyniku zdarzeń losowych lub wypadków pociągi są odwoływane, a pasażerom zastępczo proponuje się autobus. Ale jeśli taka sytuacja zdarza się kilka razy z rzędu, to jest to wyjątkowo niepokojące. Zwłaszcza, że od pracowników PKP Intercity słyszało się komentarze, że pociąg IC "Hetman" jest traktowany jako pierwszy kandydat do odwołania i zastąpienia go autobusem – nie kryją zdziwienia wolontariusze z grupy "Pociągiem do Hrubieszowa".

Nasz czytelnik z Zamościa zapewnia, że kłopoty wynikające z braku lokomotyw spalinowych w Rzeszowie i zastępowanie pociągów autobusami występowały jeszcze przed uruchomieniem połączenia kolejowego Hrubieszów – Wrocław (10 grudnia).

Więcej w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Sławomir
Sławomir 04.01.2018, 23:14
UTK powinno się zająć tą sprawą i wyciągnąć konsekwencje z takiego typu zdarzeń. To jest absurd, żeby przewoźnik nie mógł dostarczyć lokomotywy, które będą ciągnęły te składy. Bo co nie ma? A w krzakach ile czeka sprzedana i czeka na palnik? Spółka PKP IC kompromituje się z każdym dniem coraz bardziej. Wstyd i kpina. Do tego ten komentarz: ,,Pociąg IC "Hetman" jest traktowany jako pierwszy kandydat do odwołania i zastąpienia go autobusem " - bez wątpienia sprawia zły wizerunek spółki PKP Intercity.
Aga
Aga 03.01.2018, 07:52
Czy cofamy się wstecz jeśli chodzi podróże pociągiem?
Odwołane kursy, ba co tam, przeładowane wagony, korytarz zapchany ( 2 stycznia 2018 jechałam do Wrocławia z Zamościa- miejscówka korytarz)!?
Przecież to jedyne połączenie na naszej trasie dający przejazd bezpośredni aż do Wrocławia. Nie można powiedzieć, ze się nie opłaca gdyż klient jest, który jest traktowany jak...., czy to wielki problem dołączyć wagon aby pasażer który płaci za bilet jechał jak przystało na XXI w., czy co jest, poprzewracało się w główkach?????
Maciej Traczuk
Maciej Traczuk 02.01.2018, 10:33
Jedna sprawa, moglibyście chociaż napisać czyje jest zdjęcie, w tym przypadku moje. Pozdrawiam.
perreq
perreq 02.01.2018, 10:01
Wygląda na to, że sytuacja została opanowana, po 20 grudnia żaden pociąg nie był odwołany.
Z Hrubieszowa do Zamościa 1h, do Krakowa 6,5 ha, do Wrocławia 10 ha.
RAF
RAF 02.01.2018, 14:10
A od kiedy hektar jest jednostką czasu?

Pozostałe