Hrebenne: Młodzi Syryjczycy zatrzymani tuż za granicą

  • 27.12.2017, 11:06
  • ak
Hrebenne: Młodzi Syryjczycy zatrzymani tuż za granicą Fot. NOSG
Nielegalnie przekroczyli ukraińsko-polską granicę i szli wgłąb naszego kraju. Po drodze natknęli się na funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Tak dla dwóch młodych Syryjczyków zakończyła się podróż przez Europę.

Pogranicznicy z Hrebennego namierzyli nielegalnych migrantów nocą w poniedziałek (25 grudnia) w rejonie granicy. – Zatrzymanymi okazali się być 22 i 23-letni obywatele Syrii. Mężczyźni nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających ich do legalnego pobytu na terytorium RP – informuje Dariusz Sienicki, rzecznik NOSG.

Obaj cudzoziemcy przyznali, że nie chcieli zatrzymywać się w Polsce, bo celem ich wędrówki były Niemcy. Ale nie zrealizowali tych planów. – Po przeprowadzeniu względem zatrzymanych czynności administracyjnych, zostali oni przekazani służbom granicznym Ukrainy – dodaje Sienicki.

 
ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe