Parasol Roztocza

  • 26.12.2017, 05:41 (aktualizacja 02.01.2018, 10:15)
  • bw
Parasol Roztocza Parasol Roztocza
Fundacja została założona 28.02.2015 przez Romana Raka. Działa przy firmach Roztocze i WSK w Tomaszowie Lub. Opiera się na wolontariacie pracowniczym oraz tzw. kiełkującym wolontariacie, czyli dzieciach pracowników obydwu firm. Fundacja działa przede wszystkim w regionie, pomaga chorym dzieciom, osobom niepełnosprawnym i emerytom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji zdrowotnej czy materialnej.

Wspiera ich w rehabilitacji, leczeniu, refundacji leków. Dzięki fundatorowi Parasol Roztocza pomaga również młodzieży, przyznając stypendia. Pomoc z Fundacji otrzymują osoby potrzebujące w regionie, ale również polskie dzieci na Ukrainie.

Inspiracją do utworzenia fundacji była Patrycja – dziewczynka chora na androgrypozę, dla której chcieliśmy zorganizować zbiórkę na operację w Niemczech. Wtedy właśnie postanowiliśmy o założeniu fundacji i pomaganiu: tu i teraz – mówi Wioletta Kozyra, prezes fundacji. 

Parasol Roztocza angażuje się także w wiele inicjatyw, m.in. w akcję "Kilometry dobra" czy grudniową "Choinkę", podczas której zbiera pieniądze na leczenie chorych dzieci. Coraz więcej osób dowiaduje się o działalności fundacji i wspiera ją wpłatami. W obydwu firmach współpracujących z fundacją wdrożono innowacyjny system PayRoll. Każdy z pracowników co miesiąc przekazuje 5 zł z wynagrodzenia, właściciel podwaja zebraną kwotę. Tworzy się budżet na działania, które wskażą pracownicy. 

Fundacja realizuje wspólne projekty ze szkołami i biznesem z regionu. Parasol Roztocza jest inicjatorem powstania klas patronackich w ZS nr 4, wspiera niepełnosprawne dzieci i młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. 

Rok 2018 to rok, w którym fundacja będzie zachęcać lokalnych przedsiębiorców do wspólnych inicjatyw.

bw

bw

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe