Nasi posłowie opowiadają Kronice Tygodnia o swojej pracy i o świętach

  • 27.12.2017, 06:00 (aktualizacja 28.12.2017, 10:20)
  • Michał Karchut
Nasi posłowie opowiadają Kronice Tygodnia o swojej pracy i o świętach Fot. sejm.gov.pl
Święta to czas, kiedy każdy zapomina o sprawach dnia codziennego. Dowiemy się jak je spędzają posłowie naszego regionu. Przy okazji zapytamy o to, jak podsumowują dwa lata swojej pracy poselskiej.

Agata Borowiec (PiS)

Działalność sejmowa: udział w głosowaniach – 98.64 proc., wystąpienia - 31, liczba interpelacji którym nadano bieg - 28.

Młoda posłanka PiS angażuje się w wiele przedsięwzięć.

– Dzięki udanej inicjatywie stworzenia programu współpracy leśno-samorządowej, pozyskaliśmy ponad 30 mln zł na drogi w naszym regionie. Otrzymaliśmy najwięcej środków w Polsce, dzięki temu mamy i będziemy mieć kilkanaście nowych dróg gminnych i powiatowych – chwali się posłanka.

Agata Borowiec zaangażowana była w pozyskanie środków na modernizację zakładu zagospodarowania odpadów w Korczowie (ok. 22 mln zł). Dumna jest z objęcia miasta Krasnobród pilotażowym programem "Gospodarka o Obiegu Zamkniętym". – W Polsce tylko 5 miast wybrano do tego programu, a to oznacza wielomilionowe dofinansowanie miejsc pracy, nowe możliwości dla przedsiębiorców, rozwój i promocję miasta i regionu – zaznacza.

Pani poseł lubi kontakt z ludźmi. Odbyła mnóstwo spotkań z mieszkańcami okręgu chełmsko-zamojskiego. Dała się poznać z licznych interwencji poselskich. Z jej biur wysłanych zostało ponad tysiąc pism. 

Od 2016 roku w jej biurach świadczone są bezpłatne porady prawne z których skorzystało pół tysiąca osób. Można tam również uzyskać bezpłatną pomoc w rozliczaniu PIT. 

Posłanka Borowiec uwielbia młodzież. Pod jej patronatem odbyło się kilka konkursów. M.in. organizowany konkurs cykliczny "Ekologicznie-Patriotycznie", "Filatelistyka", konkurs "Mój Zamość", "Quiz wiedzy o Odzyskaniu Niepodległości", "Moje Wymarzone Ferie Zimowe". Inicjowała i wspierała organizacyjnie kolonie dla dzieci. 

Dzięki jej działaniom udało się wesprzeć wiele akcji charytatywnych i społecznych. Wymienia m.in. pozyskanie środków na aparat słuchowy dla 6-letniej dziewczynki, środki na leczenie członka grupy rekonstrukcyjnej "Wir" w Biłgoraju, 3 komplety zestawów edukacyjnych dla przedszkoli w Starym Zamościu, Tarnogrodzie i Biłgoraju, wyposażenie w książki biblioteki publicznej w Goraju i we Włodawie, zakup laptopa i rzutnika w SP w Potoku Górnym, organizację wycieczki do Sejmu i Muzeum Powstania Warszawskiego, środki na zestawy medyczne dla kilku OSP, stroje ludowe dla 4 lokalnych zespołów.

Inicjowała organizację szkoleń dla rolników, m.in. w sprawie programu PROW, działań ARiMR i zasad przyznawania płatności w ramach systemów wsparcia bezpośredniego na 2017 rok.

 

Sławomir Zawiślak (PiS)

Działalność sejmowa: udział w głosowaniach - 94.47 proc., wystąpienia - 3 liczba interpelacji którym nadano bieg - 14.

Poseł Sławomir Zawiślak jest dumny z tego, że rząd PiS reformuje i odbudowuje państwo. Uważa, że poprzedni rząd PO-PSL zaniedbał kraj.

Jak mówi, w swojej pracy poselskiej wspierał działania skutkujące podjęciem ważnych dla rozwoju Zamojszczyzny oraz polepszenia życia jej mieszkańców decyzji. 

– W tym umożliwiających realizację ważnych inwestycji infrastrukturalnych, czyli podpisanie umów na budowę obwodnic Tomaszowa Lub. i Zamościa,  – chwali się poseł Zawiślak.

Posła cieszą sukcesy w podjętych już inwestycjach modernizacji linii kolejowych oraz przywracające dalekobieżne połączenia w regionie, uruchomienie połączenia kolejowego z Hrubieszowem.

– PKP PLK wykonuje prace remontowe, zrealizowana jest ze środków rządowych łącznica w Rejowcu, wykonywany za 6,5 mln zł remont torów na linii 72 z Zawady do Hrubieszowa. Myślę, że moim dużym sukcesem jest przekonanie zarządu spółki LHS do przeprowadzenia zakończonego już przetargu, który uruchomił procedurę wykonania Studium Wykonalności na Modernizację i Elektryfikację Linii Kolejowej z Rejowca do Zamościa. Jest to bardzo ważny dokument, który umożliwi podjęcie tej koniecznej inwestycji – uważa poseł.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Michał Karchut

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe