Hrebenne/Zosin: Betlejemskie Światło Pokoju przekroczyło granicę

  • 22.12.2017, 14:30
  • ak
Hrebenne/Zosin: Betlejemskie Światło Pokoju przekroczyło granicę Fot. NOSG . W tym uroczystym przekazaniu symbolu pokoju i nadziei, oprócz harcerzy i skautów z Polski i Ukrainy, uczestniczyli również przedstawiciele władz samorządowych, Kościołów Polski i Ukrainy oraz funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej
Polscy harcerze otrzymali ten ogień od skautów słowackich i przekazali je dalej. Betlejemskie Światło Pokoju zanieśli do swoich domów, przyjaciół, różnych instytucji, ale też podarowali je harcerzom z Ukrainy. Uroczystości przekazania ognia zorganizowano na przejściach granicznych w Hrebennem i Zosinie.

Betlejemskie Światło Pokoju to coroczna, organizowana przed Bożym Narodzeniem akcji skautów i harcerzy z całego świata. Ogień zapalony w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem wędruje przez kolejne kraje, by symbolicznie nieść ciepło, miłość i pokój.

Członkowie Związku Harcerstwa Polskiego uczestniczą w akcji już od 1991 roku. Betlejemskie Światło Pokoju odbierają zawsze od skautów słowackich, następnie ogień trafia do wszystkich chorągwi, hufców i drużyn, a za ich pośrednictwem do mieszkańców miast i wsi w całej Polsce.           

Nasi harcerze przekazują światło również Ukraińcom. Taka uroczystość odbyła się w tym roku na przejściach granicznych w Zosinie i Hrebennem. W tym uroczystym przekazaniu symbolu pokoju i nadziei, oprócz harcerzy i skautów z Polski i Ukrainy, uczestniczyli również przedstawiciele władz samorządowych, Kościołów Polski i Ukrainy oraz funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

ak

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe