Program Mieszkanie Plus w Tarnogrodzie? Jest szansa

  • 25.12.2017, 12:00
  • ak
Program Mieszkanie Plus w Tarnogrodzie? Jest szansa Fot. UMiG Tarnogród
Gmina Tarnogród znalazła się w gronie 28 polskich samorządów, które podpisały list intencyjny w sprawie inwestycji w ramach rządowego Programu Mieszkanie Plus.

Tarnogrodzki samorząd reprezentował wiceburmistrz Tomasz Rogala. List intencyjny został podpisany w Warszawie, podczas konferencji „Mieszkanie Plus wczoraj i dziś”. Dokument parafowali też wiceminister infrastruktury i budownictwa, pełnomocnik rządu ds. budowy mieszkań  - Tomasz Żuchowski oraz pełnomocnik ds. organizacji Krajowego Zasobu Nieruchomości - Tomasz Tomala.

Tarnogród, przystępując do programu, zadeklarował potrzebę wybudowania w mieście 16-20 mieszkań. Póki co, nie wiadomo, czy to dojdzie do skutku. Gminy, które podpisały list intencyjny czekają na szczegóły, w tym związane z finansowaniem inwestycji.

Burmistrz Eugeniusz Stróż zapewnia, że dołoży wszelkich starań, aby program w Tarnogrodzie był realizowany, bo byłaby to szansa na poprawę warunków mieszkaniowych rodzin, których nie stać na zakup własnego lokum. Samorząd dysponuje odpowiednim terenem pod inwestycję. To działki w okolicach ulic Pogodnej i Lubaczowskiej.

Rządowy program Mieszkanie Plus zakłada, że wysokość czynszu w tych mieszkaniach będzie określana rozporządzeniem Rady Ministrów. Lokale będzie można z czasem wykupić albo tylko długoterminowo je wynajmować.

ak
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Roma
Roma 12.01.2018, 20:08
dużo się zmieni jak http://ikm.org.pl/ rozkręci się na dobre

Pozostałe