Jarosław Gowin w Zamościu – spotkanie z mieszkańcami (FOTORELACJA)

  • 18.12.2017, 21:04 (aktualizacja 19.12.2017 09:29)
  • mk
Jarosław Gowin w Zamościu – spotkanie z mieszkańcami (FOTORELACJA) mk
18 grudnia do Zamościa zawitał Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego, wicepremier w rządzie PiS, prezes niedawno zawiązanego ugrupowania Porozumienie.

Wizyta Jarosława Gowina w Zamościu, podobnie jak w innych miastach Lubelszczyźny, miała związek z budowaniem struktur nowej partii Porozumienie, która wchodzi w skład szeroko pojętej Zjednoczonej Prawicy. 


Przed spotkaniem z mieszkańcami wicepremiera Jarosława Gowina przywitał prezydent Zamościa Andrzej Wnuk.


 Jarosław Gowin był zachwycony Zamościem. Uważa je, podobnie jak Toruń i Kraków, za arcydzieło polskiej i światowej architektury.
- Przyjechałem tu po to, aby spotkać się z mieszkańcami, przedstawić plany rządu, porozmawiać o wyborach samorządowych – mówił Gowin w zamojskim ratuszu.


- Jeżeli chodzi o rozwój struktur partii Porozumienie, to te, muszę przyznać, przekraczają moje najśmielsze oczekiwania. W ostatnim czasie dołączyło do nas tu w regionie ok. 150 osób, mamy samorządowców, senatorów, osoby z różnych ugrupowań. Gotowość akcesu zgłaszają kolejne osoby – dodał Gowin.


Pytany o poparcie dla prezydenta Zamościa odpowiedział:
- Popierałem pana prezydenta Andrzeja Wnuka trzy lata temu, kiedy był kandydatem popieranym przez Prawo i Sprawiedliwość. Jeżeli chodzi o przyszłoroczne wybory, jesteśmy jeszcze przed decyzją. Rzeczywiście pan prezydent Wnuk jest bezpartyjnym sympatykiem Porozumienia, jest członkiem rady samorządowej Porozumienia. Pewnie na temat poparcia dla niego będziemy rozmawiali zarówno z nim, jak i przedstawicielami zamojskiego PiS-u, i zobaczymy jakie będą końcowe ustalenia.


Podczas spotkania w sali Consulatus ratusza mieszkańcy pytali m.in. o rozwój gospodarki, obniżenie podatków dla mniejszych przedsiębiorstw, poparcie dla prezydenta Wnuka, różnie rozumianej jakości szkolnictwa wyższego, jakość żywności, sytuację geopolityczną Polski, przejście graniczne przez Włodawę, czy budowę największego portu lotniczego w kraju.

Jarosław Gowin odnosił się do tych pytań zaznaczając, że jest tu właśnie po to, aby słuchać tych opinii w poszukaniu najlepszych rozwiązań dla kraju. Przypomniał, że jest zwolennikiem wolnego rynku i obniżania podatków. Zdradził przy tym, że na razie może być z tym problem. 


Dużo uwagi w swoim wystąpieniu poświęcił nowemu premierowi RP Mateuszowi Morawieckiemu, którego zachwalał, a w którym cały rząd pokłada duże nadzieje.
- Ostatnie dwa lata rządu to rozwój ważnej polityki prospołecznej. Teraz będziemy skupiać się na tak potrzebnym rozwoju gospodarczym kraju – podkreślał.


Podczas wizyty w Zamościu Jarosław Gowin wspomniał o nowym programie blisko 100 mln zł dla uczelni. 
Jeżeli chodzi o uruchomienie Akademii Zamojskiej (jedno z pytań zadanych przez posła Jarosława Sachajko z Kukiz’15), to wicepremier nie widzi przeszkód. Jak wspomniał, na początek wystarczy, aby PWSZ uzyskał możliwość prowadzenia dwóch kierunków doktoranckich. 

Poniżej kilka zdjęć ze spotkania.
 

mk

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe