Tomaszów Lubelski: Szykuje się duża inwestycja. Niepełnosprawnym będzie lepiej

  • 19.12.2017, 06:03
  • roh
Tomaszów Lubelski: Szykuje się duża inwestycja. Niepełnosprawnym będzie… Budowa Lokalnego Centrum Wspierające –Aktywizującego ma kosztować ponad 10,7 mln zł. Tu znajdą swoje miejsce osoby z upośledzeniem umysłowym
W Tomaszowie Lubelskim powstanie Lokalne Centrum Wspierająco-Aktywizujące dla osób z upośledzeniem umysłowym. Inwestycja kosztować będzie 10,7 mln zł. Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Tomaszowie Lubelskim pozyskało na ten cel ponad 9 mln zł ze środków unijnych.

Stanisława Raczkiewicz, wiceprzewodnicząca Zarządu Koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Tomaszowie Lubelskim, od wielu lat dwoi się i troi, aby zdobyć pieniądze na budowę ośrodka. Organizowała loterie, bale charytatywne, szuka sponsorów, aby opłacić projekt i koszty przeróżnych dokumentów niezbędnych do rozpoczęcia inwestycji. Niestety, sama budowa i wyposażenie ośrodka, którego koszt oszacowano na 10,7 mln zł przekracza możliwości stowarzyszenia. Rozwiązaniem były środki unijne.

I udało się. Projekt tomaszowskiego stowarzyszenia uzyskał wsparcie z RPO WL ze środków przeznaczonych na dofinansowanie infrastruktury społecznej i otrzyma ponad 9 mln zł dofinansowania. Reszta to wkład własny. Przedstawiciele stowarzyszenia umowę na dofinansowanie podpisali w ubiegłym tygodniu.

 – Tej inwestycji nie byłoby gdyby nie przychylność władz miasta, powiatu, gminy Tomaszów Lubelski i PEFRON-u – zaznacza Stanisława Raczkiewicz.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

roh

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe