Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 kwietnia 2024 18:20
Reklama

Motywowanie klienta trudnego - dobre praktyki

„Motywowanie klienta trudnego - dobre praktyki” to temat kolejnego spotkania w ramach „ Partnerstwa Lokalnego na rzecz promocji mobilności na rynku pracy” w Zamościu.
Motywowanie klienta trudnego - dobre praktyki

„Partnerstwo Lokalne na rzecz promocji mobilności na rynku pracy” zostało zawarte w czerwcu 2017 r. na terenie powiatu zamojskiego przez instytucje rynku pracy, edukacji i ośrodki pomocy społecznej. Inicjatorem porozumienia i koordynatorem działań jest Filia w Zamościu Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie. Dotychczas zrealizowane działania to:

  • konferencja inaugurująca podpisanie porozumienia, podczas której zapoznano uczestników z zagadnieniami mobilności zawodowej,

  • warsztaty wiedzy o rynku pracy, podczas których zapoznano z aktualnymi informacjami pracowników socjalnych z ośrodków pomocy społecznej i innych instytucji partnerskich,

  • zajęcia doradcze z uczestnikami Centrum Integracji Społecznej w Komarowie-Osadzie, prowadzone przez doradców zawodowych z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Zamościu.

12 grudnia 2017 r. odbyło się kolejne spotkanie w ramach partnerstwa. Temat spotkania „Motywowanie klienta trudnego- dobre praktyki” zrealizowano poprzez:

  • wykład Pani Anny Jakubowskiej „Metody i techniki motywacji osoby w kontekście zatrudnienia” reprezentującej - Wyższą Szkołę Zarządzania i Administracji w Zamościu. Informacje przekazane podczas wykładu okazały się pomocne zarówno dla pracowników służb zatrudnienia, jak i ośrodków pomocy społecznej,

  • prezentację Pani Barbary Kot, koordynatora projektu „ Młodzi na podbój rynku pracy” realizowanego przez Instytut Rozwiązań Biznesowych oraz uczestników projektu; Pana Tomasza Wawryka i Pana Piotra Kahana, dotyczącą motywowania osób młodych do udziału w projekcie i podczas jego trwania,

  • debatę - wymianę dobrych praktyk, podczas której głos zabierali: Pani Halina Rycak – dyrektor MCPR w Zamościu wraz z pracownikami, Pani Monika Bergiel- dyrektor PCPR w Zamościu, Pani Krystyna Bondyra- wicedyrektor PUP w Zamościu, Pani Anna Kułaj- doradca zawodowy w PUP w Zamościu, oraz Pani Agnieszka Piętak-Faryna – Kierownik Filii WUP w Zamościu.

 

Spotkanie miało na celu uświadomienie uczestnikom partnerstwa wyzwań współczesnego rynku pracy związanych z dominacją wśród osób zarejestrowanych w urzędach pracy osób długotrwale bezrobotnych i innych w szczególnej sytuacji, czyli trudnego klienta.

Klientem trudnym dla urzędów pracy i ośrodków pomocy społecznej są często te same osoby, którym można udzielić pomocy podejmując działania w ścisłej współpracy z różnymi instytucjami. Niezbędnym staje się współdziałanie publicznych służb zatrudnienia, instytucji pomocy społecznej, edukacyjnych i organizacji pozarządowych. Tylko wspólne działania zwiększają szanse na aktywizację osoby w kontekście zatrudnienia, a nawet reintegracji społecznej.

Szczególnie głos młodych uczestników projektu był ważny dla pracowników ośrodków pomocy społecznej i PSZ. Dali oni świadectwo swoim doświadczeniem zdobytym podczas uczestnictwa w projekcie, że warto pomagać klientom, szczególnie osobom młodym, aby nie przywykły do korzystania z pomocy innych i nie oddaliły się za bardzo od rynku pracy, a w przyszłości nie byli długotrwałymi klientami pomocy społecznej.

Przedstawiciele spotkania zgodnie stwierdzili, że należy kontynuować partnerstwo w przyszłym roku, aby współpraca przynosiła kolejne dobre efekty.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy GOLDSUN
ReklamaBaner B1 firmy Replika
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AlexTreść komentarza: Widać, że hotel nie jest już dochodowy...szukają nowego źródła utrzymania a określanie go luksusowym to nadużycie. Kasyno to tylko problemy.Data dodania komentarza: 23.04.2024, 14:09Źródło komentarza: Nie będzie kasyna w Hrubieszowie. Radni zagłosowali "przeciw"Autor komentarza: aiTreść komentarza: efekt tuska wszędzie - nawet w Hrubieszowie, a po co pociąg jak mamy go w berlinie :)))Data dodania komentarza: 23.04.2024, 12:44Źródło komentarza: Pociąg z Hrubieszowa do Wrocławia zagrożony. Nieoficjalne plany likwidacjiAutor komentarza: NormalnyTreść komentarza: Pan burak jako proboszcz doskonale wie ile dzieci zwłaszcza chłopców idzie do pierwszej komunii.Data dodania komentarza: 23.04.2024, 11:06Źródło komentarza: Zbliża się sezon komunijny. I liczenie wydatków. 250 zł od talerzyka to początekAutor komentarza: Bolszewickie mediaTreść komentarza: "I dodaje, że w klasie jej córki jest 19 dzieci. A do komunii idą 4 klasy. I od każdego dziecka jest 1000 złotych.". Naprawdę ? Dotychczas wasza bolszewicka narracja była taka, że mało kto uczęszcza na religię. Coś jesteście chorągiewkami towarzyszeData dodania komentarza: 23.04.2024, 09:25Źródło komentarza: Zbliża się sezon komunijny. I liczenie wydatków. 250 zł od talerzyka to początekAutor komentarza: KateTreść komentarza: Nie chcesz nie dawaj nie znasz wszystkich szczegółów to nie zabieraj głosu Gdyby nie potrzebowali to by nie zbieraliData dodania komentarza: 23.04.2024, 06:20Źródło komentarza: Płoskie: Warsztat Bra-Tek spłonął. Kto dołoży cegiełkę do odbudowy?Autor komentarza: EhhTreść komentarza: To co juz prawka nie zabieraja? Czy to jakies ulgi !?Data dodania komentarza: 22.04.2024, 22:32Źródło komentarza: Gm. Tomaszów: Pirat drogowy w Jezierni. Miał 200 km/h na liczniku
Reklama
Reklama