Na stadionie, boisku i w hali. Już 95 lat sportu w Hrubieszowie (ZDJĘCIA)

  • 18.12.2017, 08:18
  • ak
Na stadionie, boisku i w hali. Już 95 lat sportu w Hrubieszowie (ZDJĘCIA) Fot. UM Hrubieszów
To była wyjątkowa uroczystość dla działaczy, zawodników, ale również kibiców. W piątek (15 grudnia) świętowano 95-lecie sportu w Hrubieszowie.

Obchody jubileuszu w Hrubieszowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji były okazją do wspomnień, podsumowań i robienia planów na przyszłość, ale również docenienia tych, którzy w ostatnich latach przyczynili się dla sportu w Hrubieszowie.Burmistrz Tomasz Zając wręczył Odznakę Honorową „Zasłużony dla Województwa Lubelskiego” Markowi Ambrożemu Kitlińskiemu, hrubieszowskiemu sportowcowi, regionaliście i inicjatorowi uroczystości. Z kolei Antoni Czerniak, trener kadry Polski sztangistek odebrał Nagrodę Miasta Hrubieszowa – statuetkę króla Władysława Jagiełły. Wyróżnienie zostało przyznane za wieloletnią pracę z młodymi zawodnikami sekcji podnoszenia ciężarów Miejskiego Klubu Sportowego „Unia”.

Były też inne odznaczenia. Wiceprzewodniczący Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS Wacław Słomkowski pamiątkowe medale 70-lecia LZS przekazał Leonowi Wodzyńskiemu, Henrykowi Lebiedowiczowi, Marianowi Cisło i Jadwidze Piłat.

Odznakę zasłużonego działacza LZS  otrzymali: Tomasz Zając, Artur Kern, Zdzisław Kosakowski, Marek Watras, Leszek Tarnawski, Marek Kitliński, Bogusław Lachowicz, Tomasz Magdziak, Antoni Czerniak, Dorota Wrzos, Krystyna Rozkal – Kitlińska i Małgorzata Muzyczuk.

Złotą Odznakę Honorową LZS otrzymaną przez Miejski Klubu Sportowy Unia Hrubieszów, odebrał prezes klubu Ernest Lipski.

Podczas uroczystości odsłonięto również galerię zasłużonych sportowców. A na koniec odbyła się okolicznościowa sztafeta z udziałem uczniów hrubieszowskich szkół podstawowych. 

ak

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe