Józefów: Bożonarodzeniowy konkurs rozstrzygnięty. Dzieła zostaną sprzedane

  • 14.12.2017, 09:00
  • ak
Józefów: Bożonarodzeniowy konkurs rozstrzygnięty. Dzieła zostaną sprzedane Fot. MBP Józefów
Już wiadomo, kto wykonał najpiękniejsze prace w świątecznym konkursie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Józefowie. Bożonarodzeniowe stroiki i ozdoby będzie można kupić już w najbliższy weekend podczas charytatywnego kiermaszu.

Na konkurs wpłynęło ponad 130 prac, a jurorzy wybrali spośród nich 29, które postanowili nagrodzić. 

Za bożonarodzeniowe kartki zostali docenieni: Sara Kraczek z Józefowa, a także Szymon Litwin, Mateusz Pasierbiewicz, Aneta Berdzik, Wiktoria Lal, Jakub Kulik i Wiktoria Buczkowska z Majdanu Nepryskiego oraz "zerówkowicze" i dzieci, które uczęszczają na zajęcia w świetlicy w Majdanie Nepryskim. 

Do konkursu zgłoszono też stroiki. Autorami tych najpiękniejszych są: Maja Milewska, Łukasz Kleban, Krystian Szarowolec, Malwina Słupska, Hubert Słupski, Daniel Skóra, Amelia Murzacz, Klaudia Bździuch, Lilianna Łokaj, Karol Wiechowski, Maja Podolak i Amelia Grela z Józefowa, Nikola Czerniak, Jessica Czerniak i Michał Nieścior z Majdanu Nepryskiego oraz Magdalena Bodys, Hanna Bodys, Zuzanna Bodys, Alan Kudełka i Natalia Przytuła ze Stanisławowa.

Konkurs miał też kategorię literacką. Spośród najmłodszych autorów z klas I - III szkół podstawowych dwa pierwsze miejsca zajęły Wiktoria Chodara ze Szkoły Podstawowej w Majdanie Nepryskim i Anna Koman ze szkoły w Józefowie. Wśród starszych uczniów jury doceniło literacją twórczość Katarzyny Harasiuk z SP Majdan Nepryski. Na drugie nagrody zasłużyły: Kornelia Teterycz z SP Górecko Stare oraz Oliwia Bielak i Wiktoria Uchman z SP Majdan Nepryski. Wśród gimnazjalistów laureatami zostali: Agata Kostrubiec, Ewelina Nakapała, Amelia Tracz i Mateusz Rawiak.

Laureaci odbiorą nagrody jutro (piątek, 15 grudnia) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Józefowie. Ich prace będzie można kupić podczas niedzielnego kiermaszu Caritas przy kościele parafialnym.  

 

ak

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe