Łączy nas piłka... i radość

  • 12.12.2017, 18:04 (aktualizacja 13.12.2017, 06:37)
  • tomt
Łączy nas piłka... i radość tomt
Turniej Mikołajkowy Miast Partnerskich Zamościa organizowany przez DKS Gaudium posiada już swoją markę, którą w pełni potwierdziła siódma edycja zmagań.

W rywalizacji pod Honorowym Patronatem J.E. Biskupa Zamojsko-Lubaczowskiego Mariana Rojka i Prezydenta Miasta Zamość Andrzeja Wnuka wzięło udział 27 drużyn, w tym goście z Łucka, Żółkwi i Ivano-Frankiwska.

Piłkarskie zmagania poprzedziła ceremonia uroczystego otwarcia, w czasie której uczestnicy i zaproszeni goście odśpiewali hymn Ukrainy oraz "Mazurka Dąbrowskiego".  Na twarzach młodych uczestników, ich rodziców, trenerów oraz licznych gości pojawiła się dostojna powaga. Chwilę później przy mikrofonie zjawił się osobiście św. Mikołaj, życząc wszystkim młodym graczom niezapomnianych emocji. I przyznać trzeba, że gdy oglądało się mecze siedmio- czy dziesięciolatków, emocji tych nie brakowało. Na boisku trwała walka na całego, na trybunach zaś na głosy walczyli rodzice i sympatycy wszystkich drużyn. Dominowała wszechobecna radość, choć czasami dostrzec można było, szczególnie u najmłodszych, ukradkiem ronioną łzę. I zachwyt po strzelonej bramce, i rozpacz po przegranym meczu miały jednak tę samą wartość, bo były jak najbardziej szczere.

Chętnych zespołów do udziału w rywalizacji było tak wiele, że turnieje trzeba było rozgrywać w trzech halach: OSiR, III LO i ZSP nr 5. O puchary i splendor rywalizowały kluby z Oleszyc, Lubaczowa, Biłgoraja, Tomaszowa Lubelskiego, Gminy Zamość, Izbicy, Starego Zamościa, Skierbieszowa, Zamościa oraz z Łucka, Żółkwi i Iwano-Frankiwska na Ukrainie. Z jedną z ekip w roli trenera przyjechał były gracz Hetmana Zamość (1995-1997, 41 meczów, 1 bramka) Włodzimierz Salij, który podobnie jak i reszta gości ze Wschodu był pod wrażeniem znakomitej organizacji zmagań. Nie był to głos odosobniony, zewsząd bowiem na DKS Gaudium spływały ciepłe słowa za przebieg rywalizacji. Warto w tym miejscu przypomnieć, że głównym koordynatorem turnieju była Małgorzata Farion.

 

WYNIKI TURNIEJU

Rocznik 2005: 1. Pogoń – Sokół Lubaczów, 2. Uragan Iwano-Frankiwsk, 3. Żółkiew.

Nagrody indywidualne – Król Strzelców: Kacper Rawski (Pogoń), Najlepszy Zawodnik: Dymytro Fedyk (Uragan), Najlepszy Bramkarz: Aleksander Puka (Pogoń).

 

2006: 1. Gaudium Zamość, 2. Uragan Iwano-Frankiwsk, 3. Adrenalin Łuck.

Nagrody indywidualne – Król Strzelców: Paweł Zięba (Gaudium), Najlepszy Zawodnik: Włodzimierz Wagilewicz (Uragan), Najlepszy Bramkarz: Adam Radliński (Gaudium). 

 

2007: 1. AMSPN Hetman, 2. Czarni Oleszyce, 3. OSiR Biłgoraj.

Król Strzelców: Alan Romasiszyn (Czarni), Najlepszy Zawodnik: Norbert Sopel (Czarni),  Najlepszy Bramkarz: Krzysztof Suszek (AMSPN Hetman).

 

2008: 1. Tomasovia, 2. Adrenalin Łuck, 3. Gaudium I.

 Nagrody indywidualne – Król Strzelców: Kacper Bondyra (Tomasovia), Najlepszy Zawodnik: Denis Knysh (Łuck), Najlepszy Bramkarz: Oliwia Szymanek (Gaudium).

 

2009: 1. Tomasovia, 2. DKS Gaudium I, 3. DKS Gaudium II.

Nagrody indywidualne – Król Strzelców: Jakub Kiwior (Tomasovia), Najlepszy Zawodnik: Kuba Poździk (Gaudium), Najlepszy Bramkarz: Wiktoria Poździk (Gaudium).

 

2010 i młodsi: 1. Gaudium I, 2. Adrenalin, 3. Gaudium II.

Nagrody indywidualne – Król Strzelców: Wiktor Rugała (Gaudium), Najlepszy Zawodnik: Igor Ożóg (Gaudium), 3. Najlepszy Bramkarz:  Dawid Koćmar (Łuck).

 

Cały artykuł przeczytasz w wydaniu papierowym i e-wydaniu.

Zdjęcia z mikołajkowego turnieju na naszym facebookowym fanpage`u

 

tomt

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe