Zamość: Zostań dawcą, pomóż Adrianowi i innym. Happening I LO (ZDJĘCIA, FILMY)

  • 08.12.2017, 12:06
  • ak
Zamość: Zostań dawcą, pomóż Adrianowi i innym. Happening I LO (ZDJĘCIA, FILMY) Fot. Anna Szewc Dzisiejszy happening został zorganizowany przez młodzież z I LO w Zamościu
Było ich mnóstwo i zrobili wielki hałas. Dzisiaj przed południem uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamoyskiego w Zamościu zorganizowali happening, podczas którego zachęcali do rejestracji w bazie dawców komórek macierzystych. Chcieli w ten sposób pomóc 13-letniemu Adrianowi z Łabuń, ale też wielu innym ludziom chorującym na nowotwory krwi.

Kilkuset licealistów przeszło sprzed budynku swojej szkoły na pobliski Rynek Wodny. Mieli transparenty, baloniki i ulotki zachęcające do udziału w akcji, która w Zamościu am się odbyć w przyszłym tygodniu. Fundacja DKMS będzie prowadzić w kilku punktach miasta rejestrację potencjalnych dawców szpiku kostnego. Wiadomo bowiem, że dla wielu osób chorujących na nowotwory krwi tylko przeszczep komórek macierzystych daje szanse na pokonanie choroby.

 

 

 

 

Więcej o akcji DKMS wkrótce na naszym portalu oraz w najbliższym wydaniu Kroniki Tygodnia.

ak

Zdjęcia (16)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe