Zamość/Łabunie: Pomóż Adrianowi i innym wygrać z chorobą. Akcja fundacji DKMS

  • 09.12.2017, 08:30
  • ak
Zamość/Łabunie: Pomóż Adrianowi i innym wygrać z chorobą. Akcja fundacji DKMS
Im więcej potencjalnych dawców szpiku znajdzie się w bazie, tym większe szanse na wygraną z nowotworem będzie miał 13-letni Adrian, ale też wiele innych osób zmagających się z białaczką. W nadchodzącym tygodniu Fundacja DKMS organizuje swoje akcje w kilku miejscach.

Adrian miał zaledwie 3 lata, kiedy okazało się, że jest poważnie chory. Jego najbliżsi podjęli walkę z nowotworem. Wydawało się, że ją wygrali, ale po 10 latach, choroba znowu dała o sobie znać. I 13-letni uczeń z Łabuń musi wrócić do szpitala, by podjąć karkołomną walkę z podstępnym nowotworem.

Nastolatek dzieli się swoją historią, bo wie, że dla innych pacjentów, jedną szansą na wyleczenie jest przeszczepienie krwiotwórczych komórek macierzystych od dawcy niespokrewnionego. On sam natomiast nie jest zakwalifikowany do przeszczepienia. Ale wraz z rodziną, przyjaciółmi i wszystkimi, którzy trzymają za niego kciuki, apeluje do społeczności Zamościa i Łabuń o rejestrację do bazy Fundacji DKMS.

Akcje odbędą się:
16 i 17 grudnia w godz. 9-21 w Galerii Twierdza, ul.Przemysłowa 10

16 i 17 grudnia w godz. 10-18 na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Zamojskim Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej, Rynek Wielki 13

17 grudnia w godz. 9-21 w markecie Carrefour Zamość, ul. ul.Lwowska 56

17 grudnia w godz. 10-18 w Domu Kultury w Łabuniach, ul.Parkowa 9

CZYTAJ TAKŻE: HAPPENING DLA ADRIANA. AKCJA MŁODZIEŻY Z I LO W ZAMOŚCIU

 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe