Zamość: Odblaskowe mikołajki z policjantami

  • 7.12.2017, 08:06
  • ak
Zamość: Odblaskowe mikołajki z policjantami Fot. KMP Zamość
Były mikołajki, więc przygotowano upominki dla wszystkich dzieciaków. Odwiedzając 6 grudnia szkoły, zamojscy policjanci wręczali uczniom odblaskowe opaski i mówili dużo o bezpieczeństwie na drodze.

W środę (6 grudnia) zainicjowana została akcja Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji „Dzień Odblasków 2017”. Jej cel to promowanie wśród pieszych stosowania elementów odblaskowych.  W przedsięwzięcie włączyli się też policjanci z Zamościa. Odwiedzali szkoły i podczas krótkich pogadanek mówili, jak ważne dla bezpieczeństwa pieszych jest bycie widocznym.

W ramach wczorajszych działań funkcjonariusze z zamojskiej drogówki rozdawali również upominki dorosłym. Podczas wybranych popołudniowych i wieczornych kontroli drogowych rozdawali odblaskowe kamizelki i opaski.

W ramach akcji zaplanowano również konkurs dla przedszkoli na projekt odblasku. Jego rozstrzygniecie nastąpi w sierpniu. Najlepszy projekt będzie znakiem rozpoznawczym akcji przez cały 2019 rok.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe