Zamość w rocznicę wysiedleń (ZDJĘCIA)

  • 6.12.2017, 14:49
  • mk
Zamość w rocznicę wysiedleń (ZDJĘCIA) Michał Karchut
Julian Grudzień, prezes Polskiego Związku byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych Okręg Zamość, został uhonorowany Medalem Pro Patria. Otrzymał go podczas nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta (27 listopada) zorganizowanej z okazji 75 rocznicy Wysiedleń Zamojszczyzny.

Julian Grudzień otrzymał medal Pro Patria od Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Były też kwiaty i gratulacje od władz Zamościa.

 – Bardzo dziękuję za to odznaczenie. 27 lat pracuję w organizacjach kombatanckich. Cieszę się, że miasto włączyło się aktywnie w tegoroczne obchody. To pierwsza sesja Rady Miasta poświęcona wysiedleniom i pacyfikacji ziemi zamojskiej, wcześniej była międzynarodowa konferencja poświęcona wysiedleniom. Ważne, że pamięć o tych wydarzeniach będzie przekazywana następnym pokoleniom – mówił Julian Grudzień. 

Więcej w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

 

 

 

mk

Zdjęcia (9)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
zawilso
zawilso 7.12.2017, 08:49
Pani,panie ten odznaczony to komuch nad komuchami,

Pozostałe