Latanie jest fajne – lotnisko Modlin

  • 06.12.2017, 10:53 (aktualizacja 06.12.2017, 12:42)
  • Artykuł partnera
Latanie jest fajne – lotnisko Modlin
Marzysz o podróżowaniu? W takim razie, musisz przyzwyczajać się do latania samolotem. Coraz częściej bowiem, jest to środek transportu, który wypiera samochody, a w szczególności pociągi i autobusy, które są ograniczone pod względem prędkości. Jadąc samochodem np. do Niemiec, potrzeba około 10 godzin drogi, te samą trasę samolotem, pokonać możesz w 1-1,5 godziny. Różnica jest ogromna prawda?

Wydawać by się mogło, że w Polsce, latanie po pierwsze nie jest popularne, po drugie jest za drogie, a po trzecie nie mamy zbyt dużo lotnisk. Wszystkie trzy kwestie są błędne. Przede wszystkim coraz więcej ludzi przesiada się do samolotów, ponieważ jest to o wiele wygodniejszy środek transportu, bezpieczniejszy oraz szybszy, niż pokonywanie tej samej trasy drogą lądową. Co do cen, stają się one coraz bardziej przystępne, ponieważ coraz więcej ludzi korzysta z linii lotniczych. Ci sprytniejsi, korzystają z lotów last minute i latają za półdarmo. A co do ilości lotnisk, nie jest jeszcze tak źle, mamy ich bowiem w kraju 15. Nie jest to, co prawda porażająca ilość, ale wystarczająca do tego, aby móc poruszać się samolotem w obrębie kraju bez większych przeszkód.

Rozkwitanie lotniska Modlin

W Polsce co prawda, dopiero od niedawna istnieją niektóre z lotnisk jak np. Modlin. Mimo wszystko, radzą sobie one doskonale. Międzynarodowy port lotniczy Warszawa Modlin powstał w 2012 roku. W warszawie jest on drugim lotniskiem pod względem wielkości. Możemy stamtąd lecieć zarówno do polskich miast, jak i do tych większych w Europie. Nastawione jest ono raczej na lot średniego i krótkiego zasięgu. Lotnisko Modlin, wspiera znacznie większy port lotniczy Chopina w Warszawie. Lotnisko Modlin zrodziło się z wojskowego lotniska. Sześć lat przed otwarciem port Modlin otrzymał status lotniska publicznego. Lotnisko, dzięki podziałowi na strefy ułatwia poruszanie się oraz komfort. Znajdziesz tutaj aż 44 kierunki lotów, zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Często jest to także miejsce przesiadek, pomiędzy poszczególnymi lotami. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o lotnisku Modlin, to zajrzyj do sieci na takie strony jak np. https://modlinparking.pl/lotnisko/

Gdzie zostawię samochód?

Na lotnisko najczęściej przejeżdża się samochodem. Często jednak pojawia się problem, gdzie taki zostawić, aby był on bezpieczny. Zostawianie samochodu na parkingach miejskich jest niebezpieczne i drogie, gdyż mają one opłaty za godzinę postoju, a nie są strzeżone. Dlatego warto zostawić samochód zaraz przy lotnisku Modlin. Tam twój samochód będzie bezpieczny, gdyż parking jest całodobowo strzeżony. Co więcej, opłaty skurczą doszczętnie twojego portfela, a lotniskowa taksówka zawiezie cię na miejsce odlotu w dosłownie 3 minuty. 

Artykuł partnera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
MaciekK
MaciekK 13.12.2017, 11:57
Lotnisko Modlin jest mega popularne. Ja odkąd powstało korzystam regularnie i zawsze widzę tam dużo ludzi. Docieram na lotnisko modlin busem lub wybieram parking przy lotniku modlin http://solidparking.pl. Może dla niektórych to, że kolejka nie dojeżdża pod terminal jest słabsze, ale położenie jest lotniska jest ok.
Kamil44
Kamil44 11.12.2017, 14:49
Samochód można zostawić między innymi na parkingu Bema, z którego sam dość często korzystam http://lotniskomodlin.org/ naprawdę warto spróbować :)

Pozostałe