Hrebenne: Przemyt jakich mało. Celnicy przejęli cenne kamienie

  • 06.12.2017, 08:08
  • ak
Hrebenne: Przemyt jakich mało. Celnicy przejęli cenne kamienie Fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
To była próba przemytu rekordowej ilości bursztynu. Udaremnili ją funkcjonariusze celni z przejścia granicznego w Hrebennem.

W sobotę, 2 grudnia celnicy wytypowali do szczegółowej kontroli wjeżdżającego do Polski volkswagena na polskich tablicach rejestracyjnych. Autem kierował 20-letni Ukrainiec. 

Z pozoru niczego wyjątkowego nie wiózł, ale funkcjonariusze zorientowali się, że samochód ma przerobiony zbiornik paliwa. I w tej skrytce znaleźli prawie 31 kg nieobrobionego bursztynu.

Cudzoziemiec przyznał się do próby przemytu. Stracił towar, który usiłował przemycić, zatrzymano też jego pojazd, a na dokładkę na poczet kary mężczyzna musiał wpłacić 1500 zł.

W tym roku lubelska Krajowa Administracja Skarbowa zatrzymała już ponad pół tony nielegalnie wwożonego do Polski bursztynu. Największy transport kamieni przejęto w marcu. Było to prawie 40 kg nieobrobionego jantaru.

ak

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe