Zosin: Archanioł Michał w rejsowym autobusie z Ukrainy. To był przemyt

  • 05.12.2017, 14:30
  • ak
Zosin: Archanioł Michał w rejsowym autobusie z Ukrainy. To był przemyt Fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
Teoretycznie to była rodzinna pamiątka, ale celnicy przewóz ikony z wizerunkiem Michała Archanioła potraktowali jak przemyt.

Z malowidłem jechał z Ukrainy Polak, który ma też ukraińskie obywatelstwo. Mężczyzna przekraczał granicę w Zosinie. Podróżował rejsowym autobusem z Kijowa do Łodzi.

Celnicy znaleźli w jego bagażu zabytkową ikonę i skonfiskowali ją, mimo że mężczyzna twierdził, że obraz jest jego rodzinną pamiątką i wiezie ją po prostu do domu. Nie miał jednak żadnych dokumentów zezwalających na przewóz eksponatu, dlatego ikona została mu odebrana.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe