Biłgoraj: Ulice Poniatowskiego i Kwiatowa po przebudowie

  • 7.12.2017, 06:06 (aktualizacja 07.12.2017 06:17)
  • lew
Biłgoraj: Ulice Poniatowskiego i Kwiatowa po przebudowie
Ponad 4,6 mln zł kosztowała przebudowa ulic Poniatowskiego i Kwiatowej w Biłgoraju. Uroczyste podsumowanie oraz poświęcenie inwestycji odbyło się 29 listopada.

Decyzję o przebudowie "starego" odcinka ul. Poniatowskiego (od ul. 11 Listopada do Harcerskiej), a także ul. Kwiatowej na odcinku ponad 1,1 km władze Biłgoraja podjęły w ub. roku. Prace, które były prowadzone w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej, rozpoczęły się w maju.

W ramach zadania wykonano kompleksową modernizację nawierzchni, skrzyżowań i chodników. Powstały ścieżki rowerowe, zjazdy oraz ronda na skrzyżowaniach z ul. Leśną i 11 Listopada. Wykonano też bezpieczne przejście dla pieszych z sygnalizacją. Powstała w ramach tzw. "schetynówek" ul. Poniatowskiego ma obecnie szerokość 7 m, natomiast przebudowywana w ramach tego samego projektu ul. Kwiatowa jest o 2 m węższa.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

lew
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
nosmog
nosmog 7.12.2017, 19:59
Mam prośbę o wsparcie z Waszej strony w sprawie czujnika zanieczyszczenia powietrza dla miasta Biłgoraj. Do 10 grudnia trwa głosowanie na instalacje takiego czujnika bezpłatnie w wybranych miastach. Może uda się zmobilizować mieszkańców Biłgoraja.

Myślę że warto poznać jakie jest powietrze w w sezonie grzewczym.

Strona konkursu: https://wiemczymoddycham.pl/

Pozostałe