Zamość: Bez barier – razem można więcej - profilaktyczny projekt w ZSP nr 2

  • 02.12.2017, 05:45
  • ak
Zamość: Bez barier – razem można więcej - profilaktyczny projekt w ZSP… Fot. KMP Zamość
Młodzi ludzie powinni się przekonać, że życie bez agresji, przemocy i dyskryminacji jest lepsze. Muszą też nauczyć się takich zjawisk unikać, ale też przeciwstawiać się im. Temu m.in. służy projekt "Bez barier – razem można więcej", który realizowany jest w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Zamościu.

W tym tygodniu w zamojskiej szkole odbyły się dwa spotkania związane z realizacją programu. Z młodzieżą rozmawiali m.in. policjanci. Mówili o agresji rówieśniczej, dyskryminacji oraz sposobach rozwiązywania konfliktów w środowisku szkolnym. 

Projekt "Bez barier – razem można więcej" rozpoczął się już we wrześniu. Głównym celem przedsięwzięcia jest integracja młodzieży Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Zamościu, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zamościu oraz członków Stowarzyszenia Otwarte Serca.

W ramach projektu realizowano kampanię społeczną "Stop uprzedzeniom", wdrożono program nauki wykonywania dekoracji potraw i składania serwet "Jemy też oczami", odbyły się akcje dobroczynne i charytatywne. Miały również miejsce prelekcje i zajęcia warsztatowe

W przyszłym tygodniu, 6 grudnia odbędzie się turniej drużynowy jazdy na elektrycznej deskorolce i pokaz składania serwet w ramach "Zamojskiego dnia bez barier", a nazajutrz odbędzie się konferencja podsumowująca projekt.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe