Frampol: PAT, czyli „Powiedz NIE!” agresji, przemocy, uzależnieniom, dyskryminacji, wulgaryzmom

  • 01.12.2017, 14:30
  • ak
Frampol: PAT, czyli „Powiedz NIE!” agresji, przemocy, uzależnieniom, dyskryminacji,… Fot. KPP Biłgoraj W czwartkowym spotkaniu wzięli udział PaTowicze z Frampola i Chełma
Młodzież z Frampola nie chce mieć do czynienia z agresją, przemocą, uzależnieniami i dyskryminacją. Udowadniali to podczas zorganizowanej w czwartek (30 listopada) w Samorządowym Zespole Szkolnym profilaktycznej akcji pod hasłem "Powiedz NIE".

Wydarzenie wpisuje się w działalność programu PAT, czyli Profilaktyka a Ty, realizowanego od kilku lat przez polską policję w porozumieniu z lokalnymi środowiskami, szkołami i młodzieżą.

PaTPORT we Frampolu działa pod kierunkiem Moniki Mielnik-Deryło. Młodzież przygotowała spektakl „Dziewczyna z rzeką w tle”, a ich koledzy z grupy PaTowskiej z Chełma wraz z opiekunami Magdaleną Terpiłowską i Andrzejem Kuczurą przyjechali z przedstawieniem „Krzesła”. Na uroczystość przybył również PatPORT z Aleksandrowa z opiekunką Ewą Maciochą.

Wśród zaproszonych gości znalazła się podkom. Monika Kostecka z KWP w Lublinie, która mianowała na nowego kapitana PaTPORTU we Frampolu Patrycję Szabat. Obecni byli również SymPaTyk Mariusz Rozwód, inspektor ds. Kultury, Sportu, Zdrowia i Koordynacji Gminnego Centrum Informacji  Wiesława Chołota, wicedyrektor SZS we Frampolu Teresa Moskwa, nauczyciele i uczniowie szkoły, a także policjanci z KPP w Biłgoraju oraz z Posterunku Policji we Frampolu.

– Młodzież zaprezentowała układy taneczne i piosenki przygotowane specjalnie na tą okazję. Wszyscy bawili się doskonale przy muzyce i każdy kto miał ochotę mógł zatańczyć belgijkę – podsumowuje Joanna Klimek, rzeczniczka KPP w Biłgoraju.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe