Tomaszów Lubelski: Dzielnicowi odwiedzają osoby samotne, szukają bezdomnych

  • 01.12.2017, 07:09
  • ak
Tomaszów Lubelski: Dzielnicowi odwiedzają osoby samotne, szukają bezdomnych Fot. KPP Tomaszów Lubelski
Robi się coraz chłodniej, wkrótce nadejdzie zima. Dlatego dzielnicowi z komendy policji w Tomaszowie Lubelskim odwiedzają osoby samotne, przeszukują pustostany i patrolują ogródki działkowe. Szukają osób, którym grozić mogłoby wychłodzenie. Chcą im pomóc.

– Chłody stanowią poważne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku oraz dla osób będących pod wpływem alkoholu. Osoby bezdomne często z udzielanej pomocy nie chcą korzystać. Często nie mają świadomości zagrożenia, jakie czeka na nich, kiedy zostaną w pustostanach, gdzie nie ma ogrzewania i niejednokrotnie nawet okien – informuje Agnieszka Leszek, rzeczniczka KPP w Tomaszowie Lubelskim.

Dlatego w ostatnim czasie  tomaszowscy dzielnicowi sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby szukające tymczasowego schronienia. Proponują pomocą.

Przed kilkoma dniami w Urzędzie Miasta Tomaszów Lubelski odbyło się spotkanie kierowników i pracowników instytucji, na których ciąży obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom miasta. Podczas spotkania omówiono stan przygotowań służb do nadchodzącej zimy, uzgodniono procedury postępowania z osobami bezdomnymi, zagrożonymi zamarznięciem i potrzebującym pomocy. Wskazano również, miejsca, które wymagają szczególnej uwagi.

ak

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe