Zamość: By nikt nie zamarzł. Policjanci szukają bezdomnych

  • 30.11.2017, 05:45 (aktualizacja 30.11.2017, 05:52)
  • ak
Zamość: By nikt nie zamarzł. Policjanci szukają bezdomnych Fot. KMP Zamość Policjanci odwiedzają miejsca, w których mogą pomieszkiwać bezdomni
Robi się coraz chłodniej. Wkrótce rozpocznie się prawdziwa zima, a to czas kiedy szczególnej pomocy mogą potrzebować osoby starsze i samotne, ale też bezdomni. Dlatego od kilku dni zamojscy policjanci regularnie patrolują miejsca, gdzie mogą pomieszkiwać takie osoby.

– Dzielnicowi kontrolują altanki ogródków działkowych, pustostany, kanały ciepłownicze oraz inne opuszczone miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne, potrzebujące pomocy. Odwiedzają również mieszkania osób samotnych, schorowanych, w podeszłym wieku sprawdzając warunki w jakich osoby te zamieszkują – informuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Dodaje, że mundurowi szczególną uwagę zwracają na temperatury panującą w mieszkaniach. Podkreśla również, że w momencie, gdy robi się mroźno, należy zwracać również uwagę na osoby pod wpływem alkoholu. Bo często tacy ludzie nie są w stanie o własnych siłach dotrzeć do domu, „odpoczywają” na ławkach, przystankach, nie czując zimna. Oni też potrzebują naszej pomocy.

Z apelem o wrażliwość i zwracanie uwagi zimą na potrzebujących występują również władze miasta i opieka społeczna. Przypominają, że czasem jeden telefon może uratować życie. Informacje dotyczące osób wymagających wsparcia należy zgłaszać do: Miejskiego Centrum Pomocy Rodzinie ul. Lwowska 57 tel. 84 677 56 30, 84 677 56 33 lub:

  • Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn im. Św. Brata Alberta (czynnego całą dobę) – ul. Orlicz- Dreszera 2 tel. 84 627 09 31,

  • Ośrodka Interwencji Kryzysowej – ul. Kilińskiego 32 tel. 84 641 21 25,

  • Straży Miejskiej w Zamościu – ul. Rynek Wielki 13 tel. 84 639 93 41, Telefon Alarmowy Bezpłatny: 986

  • Komendy Miejskiej Policji w Zamościu – ul. Wyszyńskiego 2 tel. 84 677 14 17. Telefon Alarmowy Bezpłatny: 997

W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim działa całodobowy numer 987, pod którym, szczególnie w okresie zimowym, można zgłaszać informacje o zagrożeniu życia i zdrowia mieszkańców woj. lubelskiego, jak również uzyskać adresy placówek udzielających pomocy osobom bezdomnym.

ak

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe