Krasnobród: Jest co rozdawać potrzebującym. Udana akcja "Pomóż dzieciom przetrwać zimę" (ZDJĘCIA)

  • 29.11.2017, 09:00 (aktualizacja 29.11.2017, 09:47)
  • ak
Krasnobród: Jest co rozdawać potrzebującym. Udana akcja "Pomóż dzieciom… Fot. Krasnobrodzki Dom Kultury Dary były zbierane przez wolontariuszy w sklepach i podczas koncertu w KDK
Już wczoraj (wtorek, 28 listopada) w Krasnobrodzie rozpoczęło się wydawanie darów, które zebrano w niedzielę (26 listopada) podczas akcji "Pomóż dzieciom przetrwać zimę".

Najubożsi mieszkańcy Krasnobrodu i okolic mogą przez kolejne dni, aż do wyczerpania zapasów 520 kg darów, zgłaszać się po pomoc do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (od godz. 7.30). Do rozdania jest przede wszystkim żywność, np. cukier, mąka, kasza, ryż i olej, ale również słodycze, środki czystości, artykuły szkolne i zabawki.

Wszystko to trafiało do koszy, z którymi wolontariusze akcji stali w krasnobrodzkich sklepach, m.in. Markecie Spożywczym KJW Adamczukowie, Delikatesach Centrum, Sklepie Spożywczym Państwa Kurantowiczów na "Podklasztorze", w "Biedronce" i przy kaplicy w Kaczórkach.

Z potrzebującymi dzielili się rónież uczestnicy niedzielnego koncertu w Krasnobrodzkim Domu Kultury. Na scenie występowali uczestnicy zajęć tanecznych, wokalnych, muzycznych i teatralnych, organizowanych przez KDK oraz przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych w Krasnobrodzie i Majdanie Wielkim. Odbyła się tam również aukcja prac, przekazanych przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Dominikanówce, a także podopiecznych Powiatowego Ośrodka Wsparcia i Zespołu Szkół w Krasnobrodzie. Licytacje dały rekordową sumę ponad 1800 złotych. Pieniądze te zostaną wkrótce wydane, bo w ramach akcji "Pomóż dzieciom przetrwać zimę" rozdawane mogą być jedynie dary rzeczowe, a nie gotówka.

ak

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe