Zamość: Obligacje na inwestycje

  • 30.11.2017, 08:21
  • mk
Zamość: Obligacje na inwestycje Projekt Akademii Zamojskiej. Środki z obligacji posłużą też do innych inwestycji.
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami i za zgodą Rady Miasta, pod koniec roku Miasto Zamość rozpocznie emisję obligacji. Ich łączna wartość to 29 mln zł.

10 mln zostanie przeznaczonych na spłatę długu zaciągniętego jeszcze przez poprzednie władze miasta. Pozostałe 19 mln na wkład własny do nowych, dużych inwestycji, których realizacja wkrótce się rozpocznie.

 – Wbrew temu, co powtarzają niektórzy tzw. dobrze poinformowani, uzyskane w ten sposób pieniądze nie pójdą na przejedzenie, bo na to nigdy bym nie pozwolił, tylko zostaną w większości przeznaczone na tzw. wkład własny, niezbędny przy ważnych projektach unijnych, które niebawem zacznie realizować miasto. Te projekty dotyczą m.in. zakupu nowych autobusów, budowy przystanków, modernizacji szkół i przedszkoli, czy renowacji Akademii Zamojskiej i Rotundy – podkreśla prezydent Andrzej Wnuk.

Z tych pieniędzy miasto chce sfinansować też budowę dróg, m.in. ulicy Namysłowskiego, Jaworowej, Brzozowej i kilkunastu innych ulic osiedlowych.

Więcej w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

mk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Arnika
Arnika 30.11.2017, 10:26
Tu brak miejsca dla spokojnego odpoczynku i posłuchania muzyki coś w rodzaju amfiteatru a nie w środku duszącej starowki

Pozostałe