Hrebenne: Czterech Algierczyków zatrzymanych na granicy. Ich celem była Francja

  • 28.11.2017, 13:29 (aktualizacja 28.11.2017, 13:30)
  • ak
Hrebenne: Czterech Algierczyków zatrzymanych na granicy. Ich celem była Francja Fot. NOSG
Zdołali nielegalnie przedrzeć się przez polsko-ukraińską granicę, ale już w naszym kraju zakończyli swoją wędrówkę. Czterech imigrantów, obywateli Algierii zatrzymali funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Hrebennego.

–  Mężczyźni, którzy nielegalnie przekroczyli granicę, wędrowali pieszo w głąb kraju – relacjonuje wydarzenia z niedzieli (26 listopada) Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy NOSG. 

Dodaje, że w momencie, gdy mężczyźni zobaczyli mundurowych, próbowali uciekać, ale zostali schwytani. Nielegalni migranci okazali się być obywatelami Algierii. Mężczyźni nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających ich do legalnego pobytu na terytorium Polski.

Podczas rozmów z funkcjonariuszami przyznali, że nie zamierzali w naszym kraju pozostać. Celem ich wędrówki była Francja. – Po przeprowadzeniu względem zatrzymanych czynności administracyjnych, zostali oni przekazani służbom granicznym Ukrainy – dodaje Sienicki.

CZYTAJ TAKŻE: SYRYJCZYK I SUDAŃCZYK CHCIELI PRZEZ POLSKĘ DOTRZEĆ DO NIEMIEC

ak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Sztrafownik
Sztrafownik 28.11.2017, 17:00
I tak trzymać, nic i nikt się nie przedrze.

Pozostałe