W obronie JOW-ów

  • 25.11.2017, 12:22 (aktualizacja 25.11.2017, 12:38)
  • mk
W obronie JOW-ów fot. biuro poselskie Jarosława Sachajko w Zamościu
22 listopada w biurze poselskim Jarosława Sachajko odbyła się konferencja prasowa pod hasłem "Nie oddamy JOW w samorządzie".

Podczas konferencji członkowie oraz sympatycy Ruchu Kukiz`15 wyrazili sprzeciw odnośnie planowanej likwidacji jednomandatowych okręgów wyborczych (tzw. JOW-y) na szczeblu samorządowym. 

- JOW-y w gminach już się sprawdziły. Jest jeden okręg, jeden mandat, jedna odpowiedzialność.  W wyborach samorządowych mieszkańcy głosują na konkretną osobę w swojej bezpośredniej okolicy, a zwycięzcą zostaje osoba, która uzyskała najwięcej głosów. Po co to zmieniać? To są właśnie oczekiwania obywateli, które należy spełnić. Tocząca się właśnie walka o JOW-y na pewno będzie trwała do skutku – wyjaśnia Wojciech Ulański, asystent posła Sachajko i prezes Stowarzyszenia na Rzecz Nowej Konstytucji Kukiz`15 oddziału nr 7.

- Propozycja PiS żeby zlikwidować JOW-y w samorządach wywołała istną burzę w mediach, a konferencja w biurze dr Sachajko nie jest jedyną jaka miała miejsce w ostatnim czasie. Wcześniej w Sejmie RP odbyła się konferencja, w której wzięło udział ponad 500 osób. Takich sprzeciwów odnośnie rządowych planów nie było od dawna. Obywatele są jednogłośni, że JOW-y w samorządach powinny pozostać – uważa Adrian Biszkont, asystent posła Sachajko.

 

mk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe