Gm. Zamość: Dzieciństwo bez uśmiechu - wykład o Dzieciach Zamojszczyzny w Wysokiem

  • 25.11.2017, 09:00
  • ak
Gm. Zamość: Dzieciństwo bez uśmiechu - wykład o Dzieciach Zamojszczyzny w Wysokiem
"Dzieciństwo bez uśmiechu. Wojenne losy Dzieci Zamojszczyzny" to tytuł wykładu, który jutro (niedziela, 26 listopada) w Gminnym Ośrodku Kultury w Wysokiem wygłosi dr Beata Kozaczyńska. Początek o godz. 16. Wstęp wolny.

Spotkanie organizowane jest w związku z przypadającą w tym roku 75. rocznicą wysiedleń na Zamojszczyźnie, także w miejscowościach obecnej gminy Zamość.

Dr Beata Kozaczyńska pracuje na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach. Od wielu lat zajmuje się tematyką wysiedleń na Zamojszczyźnie i losami jej mieszkańców.
Jej wykłady i publikacje są m.in. owocem spotkań z ostatnimi żyjącymi „świadkami” historii.

"Większość „Dzieci Zamojszczyzny”, do których dotarłam, to mieszkańcy Zamojszczyzny, głównie dwóch powiatów: zamojskiego i hrubieszowskiego. Każde spotkanie ze „świadkiem” zapisało się w sposób szczególny w mojej pamięci. Wszyscy moi rozmówcy, opowiadając o swoich przeżyciach i doświadczeniach wojny, wysiedlenia i poniewierki, zdystansowani czasowo i emocjonalnie, wzruszali się do łez. A ja, słuchając opowieści tych, którzy przeżyli piekło wysiedlenia, przemierzałam razem z Nimi poszczególne etapy ich gehenny, odkrywając prawdy najgłębsze, uniwersalne … ” - napisała we wstępie do swojej nowej książki dr Beata Kozaczyńska.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe