Budy czekają na inwestora

  • 27.09.2016, 08:03
  • roh/ Kronika Tygodnia - wiadomości z regionu: Zamość, Biłgoraj, Hrubieszów, Tomaszów Lubelski
Budy czekają na inwestora
Inwestor, który zechce postawić farmę fotowoltaiczną w Krynicach ma zadanie ułatwione. Gmina zmieniła plan zagospodarowania przestrzennego, przeznaczając na taką inwestycję ponad hektarową działkę w Budach.

Zdaniem samorządowców z Krynic działka w miejscowości Budy przylegająca do trasy S-17 to najlepsza w gminie lokalizacja na tego typu inwestycję. Radni uchwalili, że mogą stanąć tam panele fotowoltaiczne o mocy do 700 kW. Zastrzegli, że konstrukcja nie może być wyższa niż 5 metrów, a zabudowa nie może przekraczać 70 proc. powierzchni działki. Nadto panele muszą być tak ustawione, aby nie oślepiały użytkowników dróg publicznych.

Gmina Krynice należy do najbardziej nasłonecznionych gmin w regionie.

Więcej o słonecznych planach włodarzy Krynic przeczytasz w papierowym wydaniu "Kroniki Tygodnia"

roh/ Kronika Tygodnia - wiadomości z regionu: Zamość, Biłgoraj, Hrubieszów, Tomaszów Lubelski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe