Ukraińcy chcieli przekupić strażników granicznych. Nie wyszło

  • 24.11.2017, 06:00
  • ak
Ukraińcy chcieli przekupić strażników granicznych. Nie wyszło Fot. pixabay.com
Jeden myślał, że jeśli da funkcjonariuszowi 60 zł, to uniknie mandatu. Drugi w zamian za odstąpienie od czynności służbowych oferował 50 zł. Ani jednemu obywatelowi Ukrainy, ani drugiemu próba wręczenia łapówek strażnikom granicznym się nie powiodła. Obaj cudzoziemcy odpowiedzą za korupcyjne propozycje.

W środę (22 listopada) do próby korupcji doszło na przejściu granicznym w Zosinie. Funkcjonariusz Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej postanowił ukarać cudzoziemca mandatem za popełnione wykroczenie. Ukrainiec wyjął wtedy z portfela 60 zł i zaproponował gotówkę. Pogranicznik pieniędzy nie wziął, a o próbie korupcji poinformował przełożonych.

Dwa dni wcześniej do podobnej sytuacji doszło w miejscowości Potoki pod Tomaszowem Lubelskim. – Podczas kontroli drogowej prowadzonej przez funkcjonariusza placówki SG w Hrebennem, 48-letni ob. Ukrainy usiłował wręczyć funkcjonariuszowi SG korzyść majątkową, w postaci 50 zł, w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Również w tym przypadku, funkcjonariusz pieniędzy nie przyjął, zatrzymał podróżnego a o próbie korupcji powiadomił swoich przełożonych – informuje Dariusz Sienicki, rzecznik NOSG.

Ukraiński kierowca, który dopuścił się próby korupcji, dobrowolnie poddał się odpowiedzialności karnej. Zdecydował się zapłacić grzywnę i przystał na karę roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata.

– Od początku roku, funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymali już kilkanaście osób, które usiłowały im wręczyć korzyść majątkową w zamian za odstąpienie przez nich od realizacji czynności służbowych. Czyn ten usankcjonowany jest karą do 10 lat pozbawienia wolności – podsumowuje Sienicki.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe