Co wiecie o soczewkach?

  • 21.11.2017, 06:17 (aktualizacja 26.11.2017 07:12)
  • wd
Co wiecie o soczewkach? pixabay.com.pl
Wybór okularów nie jest łatwą sprawą. Każdy oczywiście chce, żeby oprawki były ładne i wygodne, ale to nie wszystko. Odpowiednie soczewki okularowe musi dobrać specjalista, bo to one decydują o funkcjonalności okularów.

Mówiąc o okularach, w pierwszej kolejności myślimy o oprawkach. Tymczasem służą one jedynie do ozdoby i utrzymania najistotniejszego elementu okularów, czyli soczewek. 

 Soczewki okularowe nie tylko korygują wadę wzroku, ale chronią i poprawiają komfort widzenia. Jakość widzenia zależy od ich rodzaju i uszlachetnień. 

 Można je podzielić według różnych kryteriów:

 – materiał (mineralne, organiczne);

 – współczynnik załamania materiału optycznego, z którego wykonane są soczewki (w branży optycznej nazywany indeksem); 

 – moc optyczna (sferyczne,cylindryczne, pryzmatyczne); 

 – ilość ognisk (jednoogniskowe, dwuogniskowe, progresywne);

 – kształt powierzchni czynnych (sferyczne, asferyczne). 

– Dodatkowo soczewki okularowe mogą posiadać różnego rodzaju powłoki uszlachetniające, które zwiększają ich funkcjonalność, a tym samym komfort użytkowania okularów i jakość widzenia – mówi Artur Prządka, optyk, właściciel Salonów Optycznych "OKO" w Zamościu. 

W Salonach Optycznych "OKO" w Zamościu (w Kauflandzie przy ul. Wyszyńskiego 1 i w HopStopie przy ul. Hrubieszowskiej 9) można zakupić soczewki okularowe z następującymi rodzajami uszlachetnień: powłoka utwardzająca (odporna na zarysowania), antyrefleksyjna, hydrofobowa (antywodna – zapobiega zaparowywaniu soczewek okularowych) i oleofobowa (ułatwia utrzymywanie czystości okularów), antystatyczna. Wybór odpowiednich dla siebie soczewek powinniśmy skonsultować ze specjalistą z salonu. 

– Klienci Salonów Optycznych "OKO" zawsze mogą liczyć na fachową poradę. Nie zostawiamy ich samych z trudnym wyborem soczewek okularowych i opraw. Zapewniamy możliwie największy wybór, tak by każdy był usatysfakcjonowany. Przede wszystkim bazujemy na soczewkach okularowych marki ESSILOR. Jest to jedna z najlepszych marek na rynku optycznym, oczywiście mamy też w ofercie produkty wielu innych dostawców soczewek okularowych – zapewnia A. Prządka. 

W Salonach Optycznych "OKO" w Zamościu poza dużym wyborem soczewek okularowych znajduje się ogromny wybór opraw korekcyjnych. W ofercie są oprawy zaprojektowane z myślą o kobietach, mężczyznach i dzieciach. Wśród nich modne i ponadczasowe kształty znanych marek, np. Dolce&Gabbana, Just Cavalli, Ray-Ban, Versace,Prada i wiele innych. Klienci mogą zastać też miłe niespodzianki w postaci rabatów. 

Artykuł sponsorowany

wd
Podziel się:
  • TAGI:


Pozostałe