Gm. Zamość: Strażacy z Białowoli mają nowiutki wóz. Kosztował prawie milion

  • 17.11.2017, 08:00
  • ak
Gm. Zamość: Strażacy z Białowoli mają nowiutki wóz. Kosztował prawie milion Fot. UG Zamość
Od jakiegoś czasu strażacy z jednostki OSP w Białowoli (gm. Zamość) mają już trzy wozy bojowe. Od niedawna dysponują nową scanią. Samochód jest bardzo nowoczesny, świetnie wyposażony i nie był taki. Kosztował blisko milion złotych.

Wóz został kupiony w ramach projektu „Zabezpieczenie przeciwpożarowe i przeciwpowodziowe Województwa Lubelskiego poprzez zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych dla Ochotniczych Straży Pożarnych”. Kosztował dokładnie 981 tys. 540 zł, a dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniosło aż 588 tys. 924 zł. Gmina dołożyła do tego prawie 400 tys. zł.

Nowe auto jest druhom z Białowoli bardzo potrzebne, bo te, którymi dysponowali dotychczas, są już wysłużone. 

Ochotnicza Straż Pożarna w Białowoli powstała w 1929 r, a w 2002 została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Jednostka liczy 47 członków, w tym 40 czynnych, 6 honorowych i 1 wspierający. Przy OSP Białowola działa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe