Gm. Zamość: Droga w Kalinowicach już oficjalnie gotowa

  • 16.11.2017, 07:18
  • ak
Gm. Zamość: Droga w Kalinowicach już oficjalnie gotowa UG Zamość
Remont trwał długo i zakończył się jakiś czas temu, ale odebranie inwestycji odbyło się w ostatni wtorek (14 listopada). Przebudowana droga w Kalinowicach (gm. Zamość) jest już oficjalnie gotowa.

Inwestycja została zrealizowana dzięki wsparciu, jakie gmina Zamość uzyskała w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019”.

Drogowcy położyli w Kalinowicach nowy asfalt, zbudowali zjazdy do posesji, kanalizację deszczową i chodnik. Przebudowane zostało też skrzyżowanie, wykonane oświetlenie i dwa perony autobusowe.

Całość kosztowała prawie 2,8 mln zł, z czego dotacja ze środków Ministerstwa Rozwoju wyniosła przeszło 1,2 mln zł. Swój włkład w inwestycję miała nie tylko gmina Zamość, ale też samorząd powiatowy, który dołożył do zadania ponad 650 tys. zł.

Wykonawcą inwestycji było Przedsiębiorstwo Robót Drogowych sp. z o.o. z siedzibą w Zamościu.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe