Zamość: Rozbój na ul. Listopadowej. W pięciu napadli na kobietę

  • 14.11.2017, 12:11
  • ak
Zamość: Rozbój na ul. Listopadowej. W pięciu napadli na kobietę Fot. policja.pl
Było ich pięciu, nocą z piątku na sobotę (10/11 listopada) napadli przy ul. Listopadowej w Zamościu na 29-letnią kobietę w jej mieszkaniu. Wszyscy zostali zatrzymani przez policję, a trzech z nich aresztowano. Za rozbój grozi im nawet do 12 lat więzienia.

Było tuż po północy, kiedy dyżurny zamojskiej policji odebrał telefon od mieszkanki miasta. Kobieta opowiedziała, że chwilę wcześniej do jej mieszkania przy ul. Listopadowej weszło pięciu mężczyzn. – Pretekstem ich wizyty była chęć zakupienia papierosów. Kiedy spotkali się z odmową sprzedaży, nieproszeni weszli do mieszkania. Kiedy domownicy podjęli próbę wyproszenia ich, wówczas doszło do awantury – relacjonuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

W czasie szarpaniny kobieta została popchnięta i przewróciła się. Wówczas jeden z mężczyzn zabrał biżuterię, którą miała na sobie. Po całym zdarzeniu sprawcy rozbiegli się po osiedlu.

Zaraz po sygnale, policjanci zaczęli szukać napastników. Zatrzymali czterech z nich. Wszyscy byli pijani. Ich kompan wpadł kilka godzin później. Wszyscy zatrzymani to mieszkańcy Zamościa w wieku od 19 do 24 lat.

– Dzisiaj w stosunku do trzech z nich sąd, przychylając się do wniosku policji popartego przez prokuratora, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy – informuje Krukowska-Bubiło.

Za rozbój kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.  

ak
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Haha
Haha 18.11.2017, 11:49
A za handel papierosami baba nie ma przypalu? No i po urodzinach w Azylu, gangsterska wielka się posprzedażna
brak slow
brak slow 14.11.2017, 20:52
to byla zwykła bójka... za składanie fałszywych zeznań tez jest kara do 3 lat ;)
x***d
x***d 14.11.2017, 20:43
wszystko to jedno wielkie kłamstwo co z was za dziennikarze ;) nie pozdrawiam jakie włamanie jestescie śmieszni i żałośni.
QUL
QUL 14.11.2017, 20:34
Rozpruli? Ja myślę, że to ich dopiero rozprują ale współwięźniowie na dołku... Tak kończą kryminaliści
ja*
ja* 14.11.2017, 18:10
i sie chłopaczki rozpruli jak majtki

Pozostałe