Zamość: Myśliwy winny, ale bez kary

  • 14.11.2017, 11:03
  • roh
Zamość: Myśliwy winny, ale bez kary
Warunkowo, na rok tytułem próby Sąd Rejonowy w Zamościu umorzył postępowanie karne wobec 31-letniego myśliwego spod Zamościa, który odstrzelił więcej saren niż przewidywało upoważnienie.

Ma też zapłacić 1000 zł świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Myśliwy, członek Koła Łowieckiego "Cietrzew" w Szczebrzeszynie, na podstawie upoważnienia do wykonywania polowania indywidualnego mógł odstrzelić 3 sztuki rogaczy w drugiej klasie wieku i jednego rogacza w pierwszej klasie. Myśliwy odstrzelił natomiast 7 kozłów sarny: dwa kozły w pierwszej klasie wieku i pięć w drugiej. Nie ukrywał tego faktu i ujawnił to w sprawozdaniu.

Zarząd koła, który zajął się sprawą stwierdził, że choć działanie myśliwego nie spowodowało przekroczenia limitu odstrzałów dla koła, to spowodowało, że tych kozłów nie mogli odstrzelić inni myśliwi. Sprawę przekazał okręgowemu rzecznikowi dyscyplinarnemu PZŁ w Zamościu, a ten skierował ją do prokuratury.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

roh

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe