Hrubieszów: Jak ma wyglądać pomnik profesora Zina? Burmistrz zaprasza na konsultacje

  • 13.11.2017, 08:00
  • ak
Hrubieszów: Jak ma wyglądać pomnik profesora Zina? Burmistrz zaprasza na konsultacje Fot. Kadr z YouTube
Każdy mieszkaniec Hrubieszowa ma prawo wypowiedzieć się na temat tego, jak powinien wyglądać pomnik profesora Zina, który chce postawić miasto.

Pewne jest, że pomnik stanie przy hrubieszowskim deptaku. To mieszkańcy miasta w głosowaniu zdecydowali, że upamiętniać ma profesora Wiktora Zina, a nie np. Bolesława Prusa, Bolesława Leśmiana, czy też Stanisława Staszica, bo takie m.in. postaci mieli do wyboru.

Teraz mają szansę zdecydować, czy pomnik powinien mieć formę ławeczki, na której będzie można usiąść i wykonać pamiątkową fotografię, czy też być tradycyjną rzeźbą, ukazującą postać profesora Wiktora Zina przy sztaludze, w charakterystycznej dla niego pozie z węglem w dłoni.

Koncepcje architektoniczno-rzeźbiarskie pomnika będą udostępnione na stronie Urzędu Miasta od 13 do 17 listopada. Głosować można będzie listownie na adres Urząd Miasta w Hrubieszowie, mjr. H. Dobrzańskiego "HUBALA" 1, 22-500 Hrubieszów, osobiście w sekretariacie UM lub pocztą elektroniczną na adres [email protected]

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jacek
Jacek 13.11.2017, 18:33
Muzeum zróbcie w domu rodzinnym. Ławka czy pomnik też fajna ale sama turysty nie przyciągnie.

Pozostałe