Biłgoraj: XXII Festiwal Pieśni Patriotycznej i Legionowej w BCK (WYNIKI)

  • 13.11.2017, 06:00
  • ak
Biłgoraj: XXII Festiwal Pieśni Patriotycznej i Legionowej w BCK (WYNIKI) Fot. Organizatorzy
To była już dwunasta edycja imprezy, która w Biłgoraju organizowana jest co roku z okazji Święta Niepodległości. Tegoroczny Festiwal Pieśni Patriotycznej i Legionowej odbył się w piątek (10 listopada) w Biłgorajskim Centrum Kultury.

W komisji festiwalowej zasiedli: Jerzy Odrzywolski, instruktor Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju,ksiądz Piotr Spyra, absolwent kierunku jazz i muzyka estradowa UMCS, Wojciech Fus, muzyk, instrumentalista, magister sztuki oraz Krzysztof Nieścior – absolwent Wydziału Nauk Społecznych KUL, muzyk, od roku 1993 perkusista zespołu Bajm.

Przed jurorami zaprezentowało się na scenie BCK kilkudziesięciu wykonawców. Spośród nich wyłoniono najlepszych.

W kategorii szkół podstawowych tytuły laureatów zdobyli: Chór Dziecięcy „Frampolskie nutki” ze Szkoły Podstawowej we Frampolu, Laura Rapa z SP w Dereźni, Alicja Tracz z PSP w Potoku Wielkim oraz Pola Wasąg i Jakub Trybalski z MDK w Biłgoraju i Aleksandra Tracz z PSP w Potoku Wielkim. Nagrodę specjalną starosty biłgorajskiego otrzymała Nela Rapa z SP w Dereźni.

Wśród uczniów klas VII i gimnazjalistów laureatami zostali: Elżbieta Jakubiec z GOK w Modliborzycach, Gabriela Duma z MDK w Biłgoraju, Julia Stepaniuk z Centrum Muzycznego TRYTON w Tomaszowie Lubelskim, Martyna Koman z MDK w Biłgoraju oraz Chór MILLENNIUM z Frampola.

W ostatniej kategorii, uczniów szkół ponadgimnazjalnych tytuł laureatów otrzymali: Weronika Flis z MDK w Biłgoraju, Zespół Wokalno-Instrumentalny z ZSBiO w Biłgoraju, Szymon Kuśmierczak z Centrum Muzycznego TRYTON w Tomaszowie Lubelskim, Zespół Muzyczny z ZSZiO w Biłgoraju i Aleksandra Cząstkiewicz z I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju. Laureatką nagrody specjalnej dyrektora MDK została wychowanka tej placówki Ewelina Komosa.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe