11 listopada: Uroczystości w Zamościu (FOTORELACJA)

  • 11.11.2017, 15:49 (aktualizacja 12.11.2017, 05:57)
  • red.
11 listopada: Uroczystości w Zamościu (FOTORELACJA) mk
11 listopada br. Zamość świętował 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dzisiaj na Starym Mieście zamościanie obchodzili Narodowe Święto Niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się Zamojskim Marszem Niepodległości, który przeszedł ulicami miasta. O godz. 10 w katedrze odprawiona została msza św. w intencji ojczyzny. 
Następnie na Rynku Wielkim odbyła się manifestacja patriotyczna. Wzięli w niej udział m.in. starsi i młodsi mieszkańcy Zamościa, władze samorządowe miasta i regionu, wojsko, kombatanci, służby mundurowe, przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń, harcerze, poczty sztandarowe szkół. 

Okolicznościowe przemówienie wygłosił prezydent Zamościa. Prezydent Andrzej Wnuk zaprosił również do zabrania głosu w tak ważnym dniu jednego z młodszych mieszkańców. Pierwszoklasista Oliwier Sobczuk ze SP nr 6 pięknie wyrecytował "Dekalog Polaka". 

Był ceremoniał wojskowy, złożenie kwiatów pod płytą Marszałka Józefa Piłsudskiego i defilada. W tym roku składano białe i czerwone róże, zamiast bukietów, aby zaprosić wszystkich do zbiórki na rzecz budowy pomnika Marszałka. Nawet krótki, przelotny deszcz nie popsuł świątecznego, podniosłego nastroju. Całość zakończyła się uroczystą sesją Rady Miasta.


Poniżej fotorelacja z dzisiejszych uroczystości. Więcej wydarzeń towarzyszących w naszym kalendarzu, w zakładce "CO? GDZIE? KIEDY?".
 

red.

Zdjęcia (33)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Dumna mama Oliwiera
Dumna mama Oliwiera 11.11.2017, 20:38
Duma rozpiera serducho, tak mało trzeba, by pobudzić w dziecku patriotyzm. Nie pozwólmy, by historia i przelana krew naszych pradziadów poszła w zapomnienie. Dekalog Polaka, to jak inwokacja - każdy powinien go znać.

Pozostałe