Józefów: Uczcili niepodległość w biegach ulicznych (ZDJĘCIA, WYNIKI)

  • 10.11.2017, 12:15
  • ak
Józefów: Uczcili niepodległość w biegach ulicznych (ZDJĘCIA, WYNIKI) Fot. MOK Józefów
To już tradycja, że jednym z elementów obchodów kolejnych rocznic odzyskania przez Polskę Niepodległości są w Józefowie biegi uliczne. Tegoroczne odbyły się wczoraj. Na stacie stanęło aż 120 młodych ludzi.

Zawody odbyły się w czwartek (9 listopada). Cieszyły się ogromną popularnością, a uczestników było więcej niż przed rokiem. Dla upamiętnienia 99. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości ścigali się uczniowie szkół podstawowych, gimnazjaliści, a także podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej.

Wśród najmłodszych zawodniczek (rocznik 207 i młodsi) wygrała Gabriela Hanys ze Szkoły Podstawowej w Majdanie Nepryskim, a na kolejnych miejscach uplasowały się Martyna Bednarczyk i Amelia Murzacz z SP Józefów. W grupie ich rówieśników triumfował Kornel Krzemiendak z SP Józefów przed Danielem Serafinem i Kacprem Przytułą z SP Majdan Nepryski. 

W kategorii dziewcząt z roczników 2005 i 2006 najszybsza była Gabriela Bieg z SP Majdan Nepryski, a za nią na metę dotarły Agata Baran z SP Górecko Stare i Michalina Słupska z SP Stanisławów. Rywalizację chłopców wygrał Kacper Mielniczek z SP Majdan Nepryski, który wyprzedził szkolnego kolegę Miłosza Czerwienieca i Norberta Lipiana z SP Józefów.

Wśród najstarszych biegaczek wygrała Karolina Wojciechowska z SP Józefów, a kolejne miejsca zajęła jej szkolna koleżanka Martyna Biszczanik, zaś trzecia była Agnieszka Kozak z SP Majdan Nepryski. W kategorii chłopców triumfował Jakub Serafin z SP Majdan Nepryski, a za nim na metę dotarli Maciej Biszczanik z SP Józefów i Nataniel Garbiec z SP Majdan Nepryski. 

W zawodach uczestników WTZ na pierwszym stopniu podium stanął Andrzej Wątróbski, a druga była Anna Zawiślak. 

Zasadnicze obchody Święta Niepodległości w Józefowie zaplanowano na jutro. Zaczną się o godz. 9.30 mszą świętą. Później uczestnicy uroczystości przejdą pod pomnik "Ku czci bohaterów walk 1863, 1939 - 1945 roku", gdzie złożą wieńce i kwiaty oraz zapalą znicze, a obchody zakończy o 11.30 akademia w Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie.

 

ak

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe