Sportowym migiem

Sport w skrócie

KARATE TRADYCYJNE

Roztoczańskie medale

Bardzo miłe wieści napłynęły w niedzielę z rumuńskiego Clui. Pierwszego dnia rywalizacji Marta Czapka z Roztoczańskiego Klubu Karate Tradycyjnego wywalczyła srebrny medal XXXIII Mistrzostw Europy w Karate Tradycyjnym w kumie indywidualnym kadetów. Dzień później odbyły się zaś mistrzostwa świata w karate fudokan. W nich Czapka wywalczyła tytuł mistrzowski w kumite indywidualnym oraz srebro w drużynówce. Na podium stanął też Kacper Pańko, który wraz z kolegami wywalczył brąz w mistrzostwach świata w kumite drużynowym.

TENIS STOŁOWY

Wyjazdowy remis

W kolejnym ligowym pojedynku tenisiści stołowi PWSZ Zamość zremisowali na wyjeździe z Villa-Verde Olesno 5:5. Punkty dla zespołu Piotra Kostrubca zdobyli: Łukasz Gołda 2,5; Marcin Litwiniuk 2,5. Po pięciu kolejkach PWSZ z dorobkiem siedmiu punktów zajmuje trzecią lokatę, tracąc punkt do Strzelca Frysztak. W sobotę (11.11) o 16.00 w hali "elektryka" nasz zespół zagra z Bronią Radom.

TAEKWONDO

Sukces Sobczuka

Reprezentant Mechanika Zamość Jakub Sobczuk wywalczył srebrny medal (kat. 63 kg) w Mistrzostwach Polski Seniorów w Taekwondo Olimpijskim. Trenerem 17-letniego zawodnika jest Waldemar Lisowski.

BIEGI ULICZNE

Po Rynku o medale

Już w piątek (10.11) od godz. 11.00 na Rynku Wielkim w Zamościu odbędą się Otwarte Biegi Uliczne z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Organizatorzy (UM Zamość, PiM Zrzeszenie LZS, Starostwo Powiatowe w Zamościu, Agros Zamość, OSiR Zamość) zaplanowali wyścigi w 16 kategoriach wiekowych. Najmłodsi (2010 i młodsi) będą ścigać się na 200 metrów, a najdłuższym dystansem będzie 800 m (2005 i starsi).