Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 11:56
Reklama Baner reklamowy FOOD P

Doba z pracy policji (ruszył program Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa)

Nieprawidłowe parkowanie, przekraczanie dozwolonej prędkości, a także spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych – to pierwsze sygnały od mieszkańców powiatu biłgorajskiego zgłoszone do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policja będzie je weryfikować. Postanowiliśmy przyjrzeć się pracy funkcjonariuszy prewencji.
Doba z pracy policji (ruszył program Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa)

W połowie września na Lubelszczyźnie ruszył program Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki któremu każdy mieszkaniec województwa może sam zareagować na zagrożenia i podzielić się spostrzeżeniami. – Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwoli na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w miejscach wskazanych przez mieszkańców regionu – wskazuje Renata Laszczka-Rusek, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

To innowacyjne narzędzie, mające służyć głównie poprawie bezpieczeństwa obywateli. Jak działa? Za pomocą interaktywnej strony można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w swojej okolicy.

Strzeż się tych miejsc

Na mapie znajdziemy informacje m.in. o przestępstwach najbardziej uciążliwych społecznie, takich jak kradzież cudzej rzeczy, kradzież z włamaniem, rozbój, uszkodzenie rzeczy, wymuszenie, bójka, pobicie, uszczerbek na zdrowiu, oszustwo na wnuczka i na policjanta oraz przestępstwa na tle seksualnym, przestępstwa narkotykowe związane z posiadaniem i udzielaniem innej osobie środków odurzających lub substancji psychotropowych, przestępczość nieletnich. Uwzględnione zostały także wybrane kategorie przestępstw gospodarczych, informacje o zagrożeniach w ruchu drogowym i wypadkach drogowych. W powiecie biłgorajskim pojawiły się już pierwsze sygnały od mieszkańców. W samym Biłgoraju pokutuje nieprawidłowe parkowanie. Internauci zwracają uwagę, że kierowcy łamią przepisy m.in. na ul. Długiej, Komorowskiego i Kościuszki. Kolejnym grzechem kierujących jest przekraczanie dozwolonej prędkości. Tak się dzieje m.in. w okolicach Goraja, a także na trasie Różaniec – Wola Różaniecka w gm. Tarnogród. Kolejne zgłoszenie do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa dotyczy spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych. W tym przypadku znowu chodzi o podtarnogrodzki Różaniec. Zgłoszenia od internautów nie będą dezorganizować pracy funkcjonariuszy prewencji. Wszystkie sygnały są weryfikowane. Jeśli się potwierdzą, wprowadza się je wprost na mapę. Dla mundurowych to podpowiedź, gdzie należy zwiększyć liczbę patroli.

Stróże prawa przypominają, że mapa nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych – 112 lub 997.

Wysyłamy patrol

Zgłoszenia na numer alarmowy przyjmuje przez całą dobę dyżurny biłgorajskiej komendy. We wtorek (20 września) policjanci prewencji podjęli w całym powiecie biłgorajskim 24 interwencje. Czego dotyczyły? Podajemy kilka przykładów.

Więcej w papierowym wydaniu Kroniki Tygodnia.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy GOLDSUN
ReklamaBaner B1
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: NormalnyTreść komentarza: Pan burak jako proboszcz doskonale wie ile dzieci zwłaszcza chłopców idzie do pierwszej komunii.Data dodania komentarza: 23.04.2024, 11:06Źródło komentarza: Zbliża się sezon komunijny. I liczenie wydatków. 250 zł od talerzyka to początekAutor komentarza: Bolszewickie mediaTreść komentarza: "I dodaje, że w klasie jej córki jest 19 dzieci. A do komunii idą 4 klasy. I od każdego dziecka jest 1000 złotych.". Naprawdę ? Dotychczas wasza bolszewicka narracja była taka, że mało kto uczęszcza na religię. Coś jesteście chorągiewkami towarzyszeData dodania komentarza: 23.04.2024, 09:25Źródło komentarza: Zbliża się sezon komunijny. I liczenie wydatków. 250 zł od talerzyka to początekAutor komentarza: KateTreść komentarza: Nie chcesz nie dawaj nie znasz wszystkich szczegółów to nie zabieraj głosu Gdyby nie potrzebowali to by nie zbieraliData dodania komentarza: 23.04.2024, 06:20Źródło komentarza: Płoskie: Warsztat Bra-Tek spłonął. Kto dołoży cegiełkę do odbudowy?Autor komentarza: EhhTreść komentarza: To co juz prawka nie zabieraja? Czy to jakies ulgi !?Data dodania komentarza: 22.04.2024, 22:32Źródło komentarza: Gm. Tomaszów: Pirat drogowy w Jezierni. Miał 200 km/h na licznikuAutor komentarza: KlikTreść komentarza: Krytykować każdy potrafi, a rządzić i to mądrze nieliczni...Data dodania komentarza: 22.04.2024, 22:31Źródło komentarza: Szczebrzeszyn: Rafał Kowalik będzie burmistrzem. Znamy wyniki wyborówAutor komentarza: Jacek i PlacekTreść komentarza: Ta gmina Grabowiec to jakieś ciekawe zjawisko. Najpierw pewna mądra pani z rg wpisuje sobie wykształcenie jako średnie - a wszyscy wiedzą, że skończyła zawodówkę krawiecką, więc powinna wpisać - zawodowe. Inny pan, ponoć miał skończyć licencjat z administracji (3lata), a podaje, że jest prawnikiem i ma studia wyższe prawnicze (5lat). Pracownicy urzędów jeszcze 5 lat temu podczas kampanii zaczęli opowiadać ludziom, że to radca prawny, inni zaś, że adwokat... Problem w tym, że ani w rejestrze adwokatów, ani radców taki ktoś nie figuruje. Więc może tylko prawnik? Ktoś więc powiedział sprawdzam i poprosił o dowód, pokaż panie dyplom... No i dowodu do dzisiaj brak ;) Co za problem okazać swój dyplom prawniczy? Skoro są wątpliwości, ludzie gadają, oburzają się to co za problem pokazć dyplom i uciąć wszelkie spekulacje? Otóż jak widać problem. Dlaczego? Nie wiem, chociaż się domyślam - jak miał w zwyczaju mawiać pan Sznuk. Chociaż na sesjach rg były o to awantury, to jednak skończyło się zamiecieniem sprawy pod dywan bo rg skutecznie blokowała wszelkie inicjatywy mające na celu dowiedzenie się prawdy. Na całe szczęście pani mądra kariery w wyborach nie zrobiła ;)Data dodania komentarza: 22.04.2024, 22:23Źródło komentarza: Gm. Grabowiec: Urzędujący wójt Popek utrzymał stanowisko
Reklama
Reklama