Biłgoraj: Iga czeka na pomoc

  • 11.11.2017, 06:03
  • Leszek Wójtowicz
Biłgoraj: Iga czeka na pomoc
Każdy może pomóc. Wystarczy przyjść 18 listopada do szkoły podstawowej nr 5 w Biłgoraju i wesprzeć finansowo organizatorów szesnastej edycji Dnia Jesiennego Liścia. Zebrane pieniądze zostaną przekazane w tym roku na pomoc w leczeniu i rehabilitacji 3-letniej Igi Pawelec z Biłgoraja.

Naszym głównym celem jest pomoc poważnie chorym dzieciom, dlatego uczniowie naszej szkoły, ich rodzice i nauczyciele z ogromnym zaangażowaniem przygotowują się do akcji – mówi Teresa Bogdanowicz-Bordzań, dyrektor SP nr 5 im. ks. Jana Twardowskiego w Biłgoraju. – Dla nas to wielkie święto, piękny i radosny dzień.

Iga czeka

Tym razem pomocy potrzebuje 3-letnia Iga Pawelec, która walczy z padaczką. Wady mózgu, z którymi urodziła się dziewczynka, opóźniają jej rozwój. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na kosztowną rehabilitację (dziecko co roku wyjeżdża na 3-tygodniowy turnus do Niemiec), leki, wizyty u specjalistów, turnusy rehabilitacyjne, zakup protez oraz sprzętu rehabilitacyjnego.

XVI Dzień Jesiennego Liścia odbędzie się w szkole przy ul. Nadstawnej 18 listopada. – Przygotujemy kiermasz rozmaitości, na którym pojawią się domowe ciasta, przetwory i inne smakołyki, a także rękodzieło artystyczne – opowiada dyrektorka biłgorajskiej "piątki". – Działać będzie też sklepik "Pod złotą rybką", w którym prowadzona będzie aukcja przedmiotów ofiarowanych przez darczyńców. Zaplanowaliśmy również część artystyczną w wykonaniu naszych uczniów.

Każdy może pomóc dziewczynce i jej najbliższym, przywracając uśmiech i nadzieję na to, że Iga zacznie samodzielnie chodzić. Impreza rozpocznie się o godz. 9 i potrwa do 13.

Zbierali dla Jasia

Podczas ubiegłorocznej akcji zbierane były pieniądze na leczenie innego małego mieszkańca Biłgoraja – Jasia Śmiglewskiego, który urodził się ze szczątkowym śladem gałek ocznych i nie widzi. Mieszkańcy Biłgoraja nie zawiedli. Podczas kiermaszu rozmaitości, a więc m.in. ciast, przetworów, potraw regionalnych i wyrobów rękodzielniczych, a także licytacji najprzeróżniejszych gadżetów udało się zebrać 60 347 zł i 32 grosze! Przedmioty na aukcję przekazali m.in. prezydent, premier i prymas Polski.

Wszystko wskazuje na to, że i w tym roku darczyńcy nie zawiodą. Listy z prośbą o wsparcie trafiły i tym razem od najważniejszych i najdostojniejszych osobistości w kraju, w tym do prezydenta RP Andrzeja Dudy, premier Beaty Szydło oraz abpa Wojciecha Polaka, prymasa Polski. Co roku na prośby organizatorów odpowiadają ludzie kultury, samorządowcy, przedstawiciele instytucji centralnych, a przede wszystkim mieszkańcy Biłgoraja i powiatu biłgorajskiego.

Więcej w e-wydaniu i papierowym wydaniu Kroniki Tygodnia.

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe